Ռուսաստանի մարզերից Հայաստան կայցելի 10 հազար զբոսաշրջիկ
«Պատվի գործ» հայ-ռուսական բարեգործական կազմակերպությունը հայտնում է, որ պայմանագիր է ստորագրել ռուսական «Նոր ճանապարհորդություն» խոշոր տուրստական ընկերության հետ' մայիսի սկզբից մինչ հոկտեմբերի վերջ Ռուսաստանի մարզերից 10000 զբոսաշրջիկ Հայաստանում հյուրընկալելու մասին: Պայմանագիրը ստորագրվել է Երեւանում կայացած Հայ-ռուսական միջմարզային առաջին համաժողովի շրջանակներում:
«Նոր ճանապարհորդություն» ընկերության գլխավոր տնօրեն Մերի Ներսիսյանի կարծիքով' այսպիսի լայնամաշտաբ նախագծի իրականացումը դրական մեծ ազդեցություն կունենա Հայաստանում զբոսաշրջության զարգացման հարցում:
«Պատվի գործ» կազմակերպության նախագահ Անդրանիկ Նիկողոսյանը փաստաթղթի ստորագրումից հետո հայտնել է, որ երկարատեւ բանակցություններից հետո որոշում է ընդունվել ռուս զբոսաշրջիկներին առաջարկվելիք Հայաստան այցելությունները հայտնի տուրիստական գործակալությունների առաջարկներից թե՛ արժեքով, թե՛ բովանդակությամբ էականորեն շահեկան դարձնելու հարցում:

Армению посетят 10.000 туристов из регионов России
Российско-армянская благотворительная организация "Дело чести" подписала договор с российской крупной туристической компанией "Новое путешествие" о приемe в Армении с начала мая по конец октября этого года 10000 туристов из регионов России. Договор был подписан в рамках прошедшего Первого армяно-российского межрегионального форума.
По мнению генерального директора компании "Новое путешествие" Мери Нерсисян, осуществление столь масштабного проекта окажет большое влияние на развитие туризма в Армении.
Председатель организации "Дело чести" Андраник Никогосян после подписания договора сообщил, что по итогам длительных переговоров решено, что все предлагаемые российским туристам поездки в Армению будут выгодно отличаться от предложений известных турфирм как стоимостью, так и содержанием.