Փնտրվում են սողանքից տուժած բեռնատարների վարորդները
Տավուշի մարզում հոկտեմբերի 2-ի երեկոյան տեղի ունեցած խոշոր սողանքի գոտում ստեղծվել է ՀՀ ԱԻՆ օպերատիվ շտաբ` ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանի գլխավորությամբ:
Քիչ առաջ ԱԻՆ օպերատիվ շտաբից տեղեկություն ստացվեց, որ շտապ անհրաժեշտ է գտնել սողանքային գոտում հայտնված մեծ, կցորդով բեռնատարների (фуры) վարորդներին:
Խնդրում ենք վերոնշյալ վարորդներին և բոլոր նրանց, ովքեր գիտեն նրանց գտնվելու վայրը կամ ունեն որևէ տեղեկություն սողանքային գոտում հայտնված մեծ, կցորդով բեռնատարների (фуры) վարորդների վերաբերյալ, շտապ զանգահարել ՀՀ ԱԻՆ ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում գործող թեժ գծի հեռախոսահամարներով` 911, 010-52-96-90 , 010-36-02-97 , 060440238:

МЧС ищет водителей фур, пострадавших в результате оползня
В зоне мощного оползня, который произошел вечером 2 октября в Тавушской области, создан оперативный штаб МЧС Армении под руководством министра чрезвычайных ситуаций Армена Ерицяна.
Только что оперативный штаб МЧС распространил сообщение о том, что необходимо срочно найти водителей фур, оказавшихся в оползневой зоне.
Просим вышеуказанных водителей и всех тех, кто знает об их местонахождении или располагает о них сведениями, срочно позвонить по телефонам “горячей линии”, которые действуют в Центре кризисного управления МЧС РА.