«Արմենիան» հուսով է, որ «Արմավիան» կշտկի իրադրությունը
««Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն անհանգստացած է ««Արմավիա» ավիաընկերության` երեք ամիս կուտակած պարտքի գումարի աճի կապակցությամբ: Անհանգստացնում է նաև այն հանգամանքը, որ ավիաընկերությունը մշտապես խախտում է պարտքի մարման իր իսկ ներկայացրած ժամանակացույցը:
Ինչ վերաբերում է ավիավառելիքի սակագներին, նշենք, որ «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն ավիավառելիքը ձեռք է բերում «Արմավիա» ավիաընկերության բաժնետիրոջը պատկանող «Միկա Լիմիթեդ» ընկերությունից և վաճառքի գին է սահմանում` համաձայն ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի սահմանած բանաձևի: Ընդ որում, ավիավառելիքի դիմաց վճարումը «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն կատարում է ավիավառելիքը ստանալու պահին` նույն օրը` առանց ուշացումների:
««Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն ցավում է ուղևորներին ավիաընկերության պատճառած անհարմարությունների համար և հուսով է, որ ազգային ավիափոխադրողը շուտափույթ միջոցներ կձեռնարկի իրադրությունը շտկելու համար` ժամանակին կատարելով իր ստանձնած պարտավորությունները:
Հայտնում ենք, որ ««Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն օդանավերի սպասարկման ներկայիս գները սահմանել է 2005թ.` հաշվի առնելով օդանավակայանի զարգացման Մաստեր պլանը, և առ այսօր չեն փոփոխվել:

“Armenia” is Hopeful that “Armavia” will Undertake Measures to Improve the Situation
“Armenia International Airports” CJSC is concerned about the increase of the amount of debt accumulated by “Armavia” air company for three months. It is also worrying when the air company constantly violates the schedule for the payment of the debts established by itself.
As for the aviation fuel tariffs let us note that “Armenia International Airports” CJSC purchases the aviation fuel from “Mika Limited” company belonging to the shareholder of “Armavia” air company and the fuel sale price is defined in accordance with the formula stipulated by the RA State Committee on the Protection of Economic Competitiveness. The payment for the fuel is done by “Armenia International Airports” CJSC on the moment of receiving the fuel on the same day, without any delays.
“Armenia International Airports” CJSC is sorry for the inconveniences caused to the passengers by the air company and hopes that the national air carrier will undertake prompt measures for improving the situation by timely fulfilling the obligations undertaken by him.
We inform that the present aircraft handling tariffs were established by “Armenia International Airports” CJSC in 2005 taking into consideration the airport development Master Plan and has not changed up to this date.