Մինչև տարեվերջ Հայաստանում կբացվի «Հայփոստի» ևս 49 բաժանմունք
Հոկտեմբերի 10-ին տեղի ունեցավ «Հայփոստ» ՓԲԸ թիվ 0017 փոստային բաժանմունքի վերաբացման պաշտոնական արարողությունը:
Բացման խոսքում «Հայփոստի» գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանն ասաց, որ այսօր ՓԲԸ-ն Սարի թաղի թիվ 17 բաժանմունքի վերաբացումով սկսում է «Հայփոստ մարաթոն 2011» ծրագրի ավարտական փուլը, մինչև տարեվերջ ևս 49 բաժանմունք է բացվելու ինչպես Երևանում, այնպես էլ` հանրապետության մարզերում:
«Արդեն մեկնարկել է «Հայփոստի» բաժանմունքների սպասարկման որակի բարձրացմանն ուղղված հիմնավոր ծրագիր, որի հետևանքներն առաջիկայում կզգան «Հայփոստի» բոլոր այցելուներն ու հաճախորդները»,- եզրափակեց Հայկ Ավագյանը:
Ամբողջությամբ նորոգվել ու նոր բրենդին է համապատասխանեցվել բաժանմունքը, նորացվել են աշխատանքային ստանդարտները, փոխվել ու նորացվել են ենթակառույցները, տեղադրվել են արդի ծրագրերին համապատասխանող նոր համակարգիչներ, նորացվել է մալուխային համակարգը և այլն:
Վերաբացման արարողությանը ներկա էին թաղամասի բնակիչներ, այդ թվում` ուսուցիչներ, արվեստի գործիչներ:
«Հայփոստ թրասթ մենեջմենթը» մտադիր է Հայաստանում զարգացնել ավանդական փոստային ծառայությունները, ներդնել ավելի ժամանակակից սուրհանդակային և ֆինանսական ծառայություններ` «Հայփոստը» դարձնելով ազգային առաջատար փոստային օպերատոր տարածաշրջանում:
Ավանդական փոստային ծառայություններից բացի՝ փոստային բաժանմունքներում հանրությանը կառաջարկվեն ինտերնետային ծառայություններ, պատճենահանում, տպագրություն և ֆաքսիմիլային կապ:
«Հայփոստ թրաստ մենեջմենթի» ծրագրով նախատեսվում է առաջիկա 5 տարում «Հայփոստի» նորացված բաժանմունքների և մասնաճյուղերի թիվը հասցնել 250-ի, ավելացնել ժամանակակից փոստային օպերատորներին բնորոշ նոր կոմերցիոն ծառայությունների տեսականին:

“Haypost” to Open 50 More Postal Offices in Armenia By the End of the Year
As "Haypost" CJSC acting CEO Haik Avagyan pointed out in his welcoming speech, today, opening the Postal Office number 17, “Haypost” is starting the final phase of “Haypost Marathon 2011” and it will have up to 50 such openings by the end of the year not only in Yerevan but also in marzes of the Republic.
“A thorough project on improving the quality of Post Offices of “Haypost” has already kicked off. The visitors and clients of “Haypost” will feel these changes in the near future”, concluded Haik Avagyan.
The Postal Office is completely renovated in compliance with branding guidelines. Working standards, as well as infrastructure is changed and renewed. New computers with modern software are installed, and the cable system is renewed.
Inhabitants of the district, including teachers as well as artists have been present at the opening.
“Haypost Trust Management” intends to develop the traditional postal services, to import more modern courier and financial services making Haypost the leading postal operator in the region. Internet services, facsimile connection, copying and printing services will be offered in addition to the traditional postal services.