Վերաքննիչը մերժեց «Ժամանակին»
Այսօր ՀՀ վերաքննիչ դատարանը «Ժամանակ» օրաթերթի վերաքննիչ բողոքն ընդդեմ Բելլա և Սեդրակ Քոչարյանների մերժեց՝ թողնելով նույնը Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի վճիռը:
Դատարանը որոշեց պարտավորեցնել «Ժամանակ» օրաթերթին (հիմնադիր և հրատարակիչ «Սկիզբ Մեդիա Կենտրոն» ՍՊԸ)` հերքելու 25.09.2010 թվականին «Ժամանակ» օրաթերթում տպագրված «Արյունը` Քոչարյաններից, կայֆը` Ծառուկյանից, իսկ հակացնցումը` Լֆիկից» խորագրով, 29.09.2010 թվականին «Ժամանակ» օրաթերթի «Ադամանդե Ռոբ» խորագրով, 07.10.2010 թվականին «Ժամանակ» օրաթերթի «Volvo+Spayka=Սեդրակ Քոչարյան» խորագրով տպագրված հոդվածներում ընդգրկված Բելա և Սեդրակ Քոչարյանների պատիվը և արժանապատվությունն արատավորող տեղեկությունները, հերքումը տպագրել վճիռն օրինական ուժի մեջ մտնելուց անմիջապես հետո նույն օրաթերթում «Հերքում» խորագրի ներքո այնպես, որ հերքման տեղակայման, ձևավորման, տառատեuակի չափը ու տեuակը չզիջի նշված հոդվածներում հրապարակված տեղեկատվությանը:
Ըստ դատարանի որոշման` «Ժամանակ» օրաթերթի հիմնադիր և հրատարակիչ «Սկիզբ Մեդիա Կենտրոն» ՍՊԸ-ից հօգուտ Բելա և Սեդրակ Քոչարյանների բռնագանձել 1.000.000 ՀՀ դրամ` որպես վիրավորանքի և 2.000.000 ՀՀ դրամ` որպես զրպարտության միջոցով վերջիններիս պատվին ու արժանապատվությանը հասցված վնասի փոխհատուցման գումար:
Օրաթերթի ներկայացուցիչ Նիկոլայ Բաղդասարյանը «Հետքին» հայտնեց, որ միանշանակ բողոքարկելու են Վճռաբեկ դատարան:

Апелляционный суд отклонил иск газеты "Жаманак"
Апелляционный суд РА сегодня отклонил апелляционную жалобу газеты "Жаманак" по иску Беллы и Седрака Кочарянов, оставив в силе решение суда общей юрисдикции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш.
Суд решил обязать газету "Жаманак" опровергнуть содержавшиеся в статье "Кровь от Кочарянов, кайф от Царукяна, антистресс от Лфика" (25.09.2010 г.), в статье "Бриллиантовый Роб" (29.09.2010 г.) и в статье "Volvo+Spayka=Кочарян" сведения, порочащие честь и достоинство Беллы и Седрака Кочарянов, и напечатать опровержение сразу после вступления решения в законную силу.
Согласно решению суд, с учредителя и издателя газеты "Жаманак" ООО "Скизб Медиа Кентрон" в пользу Беллы и Седрака Кочарянов должно быть взыскано 1 млн драмов в качестве компенсации за оскорбление и 2 млн драмов в качестве компенсации за нанесение ущерба чести и достоинству последних.
Представитель газеты Николй Багдасарян сообщил "Hetq"-у, что однозначно обжалуют решение в Кассационном суде.