Գտնվել են սողանքին զոհ գնացած վերջին երկու անձանց դիակները (լուսանկարներ)
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, քիչ առաջ փրկարարներին հաջողվել է հողի տակից դուրս բերել հոկտեմբերի 2-ի սողանքի հետեւանքով փլուզված ճանապարհին մնացած վերջին երկու անձանց դիակները: Դրանք Վրաստանի ազգույթամբ հայ քաղաքացիներ են՝ Արթուր Գուրգենի Հակոբյանը (1992 թ.) եւ Գուրգեն Մովսեսի Հակոբյանը (1949 թ.):
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 19.03-ին M6 միջպետական մայրուղու 83-րդ կիլոմետրում Վանաձոր-Բագրատաշեն հատվածում` Այրում երկաթուղային կայարանի կամրջի մոտ (Լճկաձոր գյուղի հատվածում) տեղի էր ունեցել սողանք: Փլուզված հատվածի (ճանապարհի եզրով) երկարությունը մոտ 300 մետր է, որից առավել վտանգավոր է 130 մետրը, իսկ ճանապարհին սահած հողազանգվածի միջին բարձրությունը 10-15 մետր է:

Найдены тела двух последних жертв оползня в Тавушской области (фото)
Спасателям удалось извлечь из-под земли тела двух последних жертв мощного оползня, который произошел 2 октября в Тавушской области Армении. Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, найдены тела граждан Грузии армянской национальности Артура Акопяна (1992 г.рожд.) и Гургена Акопяна (1949 г.рожд.).
Напомним, что 2 октября в 19.03 на участке Ванадзор-Баграташен, на 83-ем километре межгосударственной магистрали М6, возле моста железнодорожной станции Айрум (участок села Лчкадзор) произошел оползень. Протяженность обвалившегося участка около 300 метров, из них наибольшую опасность представляют 130 метров. Средняя высота сползшей на дорогу земляной массы – 10-15 метров.