Գալուստ Նանյանի «Կովկասի Ջրերը»՝ Թբիլիսիում
Թբիլիսի «Կովկասյան տանը» տեղի է ունեցել լրագրող-լուսանկարիչ Գալուստ Նանյանի «Կովկասի Ջրերը» լուսանկարների էլեկտրոնային ցուցահանդեսը:
«Ճիշտն ասած ես նման ձեւ չէի պատկերացնում, որ կանցկացնեմ Թբիլիսիում իմ ցուցահանդեսը, չնայած որ մի ամբողջ գիշեր պայքարեցի Վրաստանի տնտեսական գոտու մաքսավորների հետ լուսանկարներս Թբիլիսի հասցնելու համար: Վրացի մաքսավորներն անհիմն պատճառներով ինձնից ցանկանում էին կորզել 150-ից մինչեւ  400 լարի»,- իր խոսքում նշեց Գալուստ Նանյանը` հավելելով, որ չնայած Վրաստանը քաղաքակիրթ աշխարհի աչքին փորձում է իր ժողովրդավարության եւ կոռուպցիայից զերծ երկիր երեւալ, սակայն դա այդպես չէ. «Այս դեպքը եւս մեկ անգամ հաստատեց, որ այս երկրում գոյություն ունի կոռուպցիա, ինչը իրակաանացվում է «օրենքի» շրջանակներում»:
«Համոզված եմ, որ էլեկտրոնային ցուցահանդեսը խթան կհանդիսանա, որպեսզի Վրաստանի իշխանություններն այսուհետ էլ ավելի ուշադրություն դարձնեն բնության այն տարին, որի անունն է` ՋՈՒՐ»,- միջացառման ժամանակ նշել է լրագրող- լուսանկարիչ Նանյանը` նշելով, որ իր կոչով ցանականում է բոլորին հայտնել, որ այսուհետ խնամքով վերաբերվեն սպիտակ ոսկուն, որը բնության մեջ հանդես է գալիս որպես H2O:
«Կովկասի Ջրերը» էլեկտրոնային ցուցադրությանը ներկայացված է եղել 101 լուսանկարներում,  որին ներկա գտնվողները դիտելուց հետո իրենց երախտիքի խոսքն են ասել հեղինակին եւ դժգոհություն հայտնել լուսանկարիչին սահմանում խոչընդոտելու համար:
«Թե ինչպես է ջուրը օգտագործվում տարածաշրջանի երկրների կողմից, դա հայտնի  է բոլորիս, եւ ես այս անգամ չեմ կրկնվի, որովհետեւ բազմից եմ խոսել դրա մասին բազմաթիվ բնապահպանական հավաքներում, իմ կողմից գրված նյութերում, ինչպես նաեւ  դրանք ներկայացրել եմ իմ լուսանկարներում»,- ասաց Գ. Նանյանը եւ շնորհակալություն հայտնեց կազմակերպիչներին եւ իրեն աջակցողներին:
Հիշեցնենք, որ ցուցաահանդեսին աջակցել են «Վալլեքս» խմբի ընկերությունները եւ «ԱրմենՏել» ընկերությունն իր «Beeline» ապրանքանիշով, իսկ Վրատանում` «Շեն» ՀԿ-ն:

"Воды Кавказа" Наняна в Тбилиси
Тбилиси "Кавказского дома" была проведена в журналист-фотограф Галуст Нанян "Воды Кавказа" электронная выставка фотографии.
"Честно говоря, я не могу себе представить таким образом, способ сделать это на мою выставку в Тбилиси, хотя всю ночь в экономической зоне Грузии, боролся с сотрудниками фотографии Тбилиси достичь, но тот по какой причине они хотели, чтобы я извлечь от 150 до 400 лари" , отметил в своем выступлении на Нанян, добавив, что еще раз заявить, что Грузия хотя глазах цивилизованного мира к его демократических и свободных от коррупции стране выйти, в этом случае подтверждает, что в этой стране есть коррупция, в котором реализована "Закон" рамки.
"Я уверен, что электронная выставка стимул для властей Грузии в настоящее время уделяют больше внимания характеру год, что название воды", сказал журналист-фотограф Нанян, добавив, что его призыв к каждому, что теперь бережно относиться белый золото, которое в природе действует как H2O:
"Воды Кавказа" электронная выставка была представлена ​​в 101 фотографий, которые представлены коллекции после просмотра их благодарность слово сказал автор и выразил свое недовольство по фотографа решимости не допустить.
"О том, как вода используется в странах региона известно все это время и я не буду повторяться, потому что я много раз говорил об этом много экологических совещаниях, материалы, написанные мной, а также представлены на фотографиях", сказал Г. Нанян.
Напомним, что выставка для содействия "Валлекс" Группа компаний "АрменТел" и его компании "Билайн" бренда, и Грузии, "Шен" НПО.