Նախագահի խորհրդականը կոմայի մեջ է
Լեգենդար ծանրամարտիկ, Հայաստանի նախագահի խորհրդական Յուրի Վարդանյանը գտնվում է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում: Մի քանի օր առաջ նա մեկնել էր Մոսկվա, որտեղ կոտրվել էր Վարդանյանի ազդրում տեղադրված մետաղյա ձողը:
Նոր վիրահատություն է պահանջվել Երևանում, սակայն վիրաբույժները ստիպված են եղել դադարեցնել վիրահատությունը ուղեղի թթվածնային սնուցման հետ կապված խնդիրների պատճառով: Տվյալ պահին Վարդանյանը գտնվում է կոմայի մեջ, բժիշկները նրա վիճակը գնահատում են «կայուն ծանր»:
Հիշեցնենք, որ Յուրի Վարդանյանը 2010թ. հոկտեմբերի 8-ի երեկոյան վթարի էր ենթարկվել Երևան-Գյումրի ավտոմայրուղու վրա: Նրա մեքենան բախվելլ էր տրակտորի, որը տեսանելիության վատ պայմաններում կայանել էր ճանապարհին առանց միացրած լույսերի: Այս մասին հայտնում է «shirakcenter.org»-ը:

Советник президента РА попал в реанимацию
Легендарный тяжелоатлет, советник президента Армении Юрий Варданян находится в реанимационном отделении ереванского медицинского центра “Эребуни”. Несколько дней назад, когда Варданян находился в Москве, у него сломалась металлическая спица в ноге.
В Ереване потребовалась новая операция. Однако хрируги вынуждены были прекратить оперативное вмешательство, поскольку у Юрия Варданяна возникли проблемы с питанием мозга кислородом. В настоящий момент прославленный спортсмен находится в коме, врачи оценивают его состояние как “стабильно тяжелое”.
Напомним, что 8 октября 2010 г. Юрий Варданян попал в аварию на автомагистрали Ереван-Гюмри. В условиях плохой видимости машина Варданяна врезалась в трактор, стоявший на проезжей части без включенных фар. Об этом сообщает shirakcenter.org.