Բագրատյանը՝ վարչապետի ու նախարարների հրաժարականի մասին
ՀՀ նախկին վարչապետ, ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր, տնտեսագետ Հրանտ Բագրատյանը, անդրադառնալով ՍԴ այսօրվա որոշմանը գրառումներ է արել իր ֆեյսբուքյան էջում, որոնցից երկուսը ներկայացնում ենք ստորեւ:
«Սահմանադրական դատարանի այսօրվա որոշումից հետո հրաժարական պիտի տան վարչապետ Տ. Սարգսյանը, նախարարներ Ա. Սաստրյանը, Վ. Գաբրիելյանը, Դ. Սարգսյանը, Հ. Թովմասյանը, ԿԲ-ից՝ Ա. Ջավադյանը եւ Ն. Երիցյանը»։
«Շնորհակալություն քառյակին՝ ՀԱԿԿ, ԲՀԿ, «Ժառանգություն» և «Դաշնակցություն», «Դեմ եմ»-ին, Ա. Մինասյանին, Ա. Զեյնալյանին և Մ. Խաչատրյանին, ինչպես նաեւ Սահմանադրական դատարանին՝ այս որոշման համար։ Լուրջ հետեւություններ պիտի անեն USAID-ը և ՀԲ-ը՝ Հայաստանի հանրապետության տարածքում հակասահմանադրական «բարեփոխումները» խրախուսելու համար»։

Багратян об отставках премьер-министра и министров
Бывший премьер-министр Армении, депутат парламентской фракции Армянского национального конгресса, экономист Грант Багратян на своей фейсбуковской странице сделал записи по поводу принятого сегодня Конституционным судом РА решения по обязательной накопительной пенсионной системе. Ниже представляем две записи, сделанные Грантом Багратяном.
“После сегодняшнего решения Конституционного суда премьер-министр Тигран Саркисян, министры А.Асатрян, В.Габриелян, Д.Саркисян, Г.Товмасян, а также А.Джавадян и Н.Ерицян из Центрального банка должны подать в отставку”.
“Спасибо за это решение четверке – партиям “Армянский национальный конгресс”, “Процветающая Армения”, “Наследие” и АРФ Дашнакцутюн, “Я против”, А.Минасяну, А.Зейналяну и М.Хачатрян, а также Конституционному суду. USAID и ВБ должны сделать серьезные выводы относительно поощрения антиконституционных “реформ” на территории Армении”.