Նաիրա Զոհրաբյան. «Հայ պաշտոնյաների կարծիքները փոխվում են կայծակնային, լույսի արագությամբ»
«Ես չեմ մեկնաբանի Հայաստանի Հանրապետության որևէ պաշտոնյայի հայտարարություն այն պարզ պատճառով, քանի որ չկա երաշխիք, որ մի քանի րոպե հետո մեկ այլ պաշտոնյա հանդես չի գա տրամագծորեն հակառակ հայտարարությամբ` հերքելով նախորդ հայտարարությունը»,- այս մասին «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը` պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ են Հայաստանի իշխանությունները շտապում մտնել Եվրասիական տնտեսական միություն:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանն ասել էր, թե հնարավոր է` Հայաստանը չստորագրի Մաքսային միությանն անդամակցելու փաստաթուղթը, փոխարենը միանգամից ստորագրի Եվրասիական տնտեսական միությանը միանալու պայմանագիրը:
«Մաքսային միության, Եվրասիական միության, Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների մասին հայ պաշտոնյաների կարծիքները փոխվում են կայծակնային, լույսի արագությամբ, ուստի խնդրում եմ` ինձ ազատեք իրենց մեկնաբանելու գործից»,- հավելեց Նաիրա Զոհրաբյանը:

Наира Зограбян: “Мнения армянских чиновников меняются со скоростью света”
“Я не буду комментировать заявления ни одного должностного лица Республики Армения по той простой причине, что нет никаких гарантий, что через несколько минут другое должностное лицо не выступит с диаметрально противоположным заявлением, опровергающим предыдущее заявление”,- сказала в беседе с “Hetq” секретарь парламентской фракции “Процветающая Армения” Наира Зограбян, отвечая на вопрос, почему власти Армении спешат вступить в Евразийский экономический союз.
Напомним, что министр экономики РА Ваграм Аванесян сказал, что Армения, возможно, не подпишет документ о членстве в Таможенном союза, взамен подпишет сразу договор о присоединении к Евразийскому экономическому союзу.
“Мнения армянских должностных лиц о Таможенном союзе, о Евразийском союзе, об отношениях Армения-Европа меняются со скоростью молнии, света, поэтому прошу вас избавить меня от необходимости комментировать их”,- добавила Наира Зограбян.