Հանդիպել են Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարները
Ապրիլի 19-ին ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այցելել է Մոսկվա, որտեղ աշխատանքային հանդիպում է ունեցել ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը, անդրադարձան երկկողմ օրակարգային հարցերի լայն շրջանակի:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովը մտքեր են փոխանակել միջազգային արդիական խնդիրների վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացը: Ընդգծվել է հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորմանն ուղղված` կողմերի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների համատեղ ջանքերի գործադրման կարևորությունը։

Встреча министров иностранных дел Армении и России
19 апреля министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян посетил Москву, где провел рабoчую встречу с министром иностранных дел Российской Федерации Сергеем Лавровым.
Главы внешнеполитических ведомств обсудили ход реализации договорённостей, достигнутых между руководителями двух стран, коснулись широкого круга вопросов двусторонней повестки.
Эдвард Налбандян и Сергей Лавров обменялись мнениями по актуальным международным проблемам.
В ходе встречи стороны обсудили процесс нагорно-карабахского урегулирования. Была подчеркнута важность усилий сторон, совместно с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, направленных на исключительно мирное урегулирование конфликта.