Առաքել Մովսիսյան. «Ուզում եմ, որ ավելի լավ լինի»
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Առաքել Մովսիսյանը ուրախ է, որ իր խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը Ազգային ժողովի նախագահ է ընտրվել:
«Համ շատ ուրախ եմ, համ ուզում եմ, որ ավելի լավ լինի»,- «Հետք»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Առաքել Մովսիսյանը: Ճշտմանը, թե Գալուստ Սահակյանն ավելի լա՞վ կաշխատի, քան նախկին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀԿ-ական պատգամավորն ասաց. «Ես տենց բան չասացի: Թե ոնց կաշխատի՝ կապրենք, կտեսնենք: Հովիկ Աբրահամյանը շատ լավ աշխատել ա, հիմա տենանք Գալուստ Սահակյանը ոնց ա աշխատելու, վա՞տ կլինի, որ ավելի լավ աշխատի»:
Մեր հարցին, թե ինչո՞ւ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը, ով ինքնաառաջադրվեց ԱԺ նախագահի թեկնածու, չընտրվեց ԱԺ նախագահ, Առաքել Մովսիսյանն այսպես արձագանքեց. «Поезд ушел»:

Аракел Мовсисян: “Хочу, чтобы было еще лучше”
Депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении Аракел Мовсисян рад тому, что руководитель его фракции Галуст Саакян избран председателем Национального Собрания.
“Я и очень рад этому, и хочу, чтобы было еще лучше”,- сказал в беседе с “Hetq” депутат-республиканец. На вопрос: “Вы хотите, чтобы Галуст Саакян работал лучше бывшего спикера НС Овика Абрамяна?”  - он ответил: ”Я этого не говорил. Поживем – увидим, как он будет работать. Овик Абрамян работал очень хорошо, посмотрим, как будет работать Галуст Саакян. Разве плохо, если он будет работать лучше?”
Мы также поинтересовались, почему самовыдвинувший свою кандидатуру депутат фракции Армянского национального конгресса Грант Багратян не был избран главой парламента. В ответ Аракел Мовсисян сказал: “Поезд ушел”.