Հայաստանը կներկայացվի «Արաբական զբոսաշրջային շուկա» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին
Մայիսի 5-8-ին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը կներկայացնի Հայաստանը Դուբայում տեղի ունեցող «Արաբական զբոսաշրջային շուկա» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին:
Այն Մերձավոր Արևելքում զբոսաշրջային ոլորտի ամենամեծ միջոցառումն է. ակնկալվում է շուրջ 20 հազար առևտրային գործակալների, զբոսաշրջային մասնագետների և 21 հազար այցելուների մասնակցություն: Ցուցահանդեսը համակենտրոնացնում է տարածաշրջանի գործարար ներուժը՝ միևնույն ժամանակ, հանդիսանալով զբոսաշրջության ոլորտի մարտահրավերների և հեռանկարների քննարկման արդյունավետ հարթակ:
Ցուցահանդեսի ընթացքում կներկայացվեն Հայաստանի պատմամշակութային և քրիստոնեական հարուստ ժառանգությունը ցուցադրող տեղեկագրքեր և քարտեզներ: Խոշորագույն այս ցուցահանդեսին ՀԱՄՀ մասնակցությունը նպատակ ունի՝ խթանելու Հայաստանի զբոսաշրջությունը մերձավորարևելյան շուկայում, զբոսաշրջային արդյունքների իրացման համար գործընկերային նոր կապեր հաստատել և նպաստել ներգնա զբոսաշրջային հոսքերի աճին:

Армения будет представлена на международной туристической выставке “Арабский туристический рынок”
Фонд национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) представит нашу страну на международной туристической выставке “Арабский туристический рынок”, которая пройдет в Дубае с 5 по 8 мая.
Это самое крупное мероприятие в туристической сфере Ближнего Востока. Ожидается участие около 20 тысяч коммерческих агентств, специалистов по туризму и 21 тысячи посетителей. На выставке будет сконцентрирован бизнес-потенциал региона, в то же время она станет эффективной площадкой для вызовов и перспектив в сфере туризма.
В ходе проведения выставки будут представлены буклеты и карты, рассказывающие о богатом историко-культурном и христианском наследии Армении. Цель участия ФНКА в этом крупном мероприятии пропагандировать армянский туризм на ближневосточном рынке, найти новых партнеров и добиться увеличения потока туристов в нашу страну.