Հիվանդությունն անզոր է սիրո ուժի առջև
Շուրջ մեկ տարի է` վեցամյա Լիզան անհավասար պայքար է մղում քաղցկեղի դեմ: Նախորդ տարի մայիսին փոքրիկի մոտ հայտնաբերել են գլխուղեղի քաղցկեղ: Հայաստանում վիրահատության ենթարկվելուց հետո երեխային ծնողները տեղափոխել են Մոսկվա, ուր ստացել է քիմիաթերապիայի և ճառագայթման կուրս:Բուժման արդյունքները բավականին հուսադրող են: Բուժման արդյունքում վերացել են մետաստազները:
«Այժմ Լիզան պետք է ստանա ևս 4-6 քիմիաթերապիայի կուրս գլխուղեղի ուռուցքի վերացման համար: Բժիշկները նշում են, որ գուցե հարկ լինի, որպեսզի երեխան ևս մեկ ճառագայթման փուլ անցնի: Ամեն ինչ կախված է նրանից, թե ինչպես կանցնի բուժման այս ընթացքը»,-ասում է Դավիթ Պողոսյանը` Լիզայի հայրը:
Մինչ օրս փոքրիկի բուժումը հնարավոր է եղել բազմաթիվ բարի մարդկանց, «Նվիրիր կյանք» և Կոնստանտին Խաբենսկու անվան հիմնադրամների աջակցությամբ: Բուժման այս երկար ճանապարհի վերջում փոքրիկին անհրաժեշտ է մեր բոլորիս միասնական աջակցությունը:
Լիզայի բուժման դրամահավաքին աջակցելու նպատակով երաժիշտներ Մանան Գարուկյանը և Սաթենիկ Վարդանյանը մայիսի 11-ին ժամը 19.00-ին բոլորին հրավիրում են «Սիրո ուժը» համերգին, որը տեղի կունենա Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում: Համերգը կազմակերպվում է Արամ Խաչատրյանի տուն թանգարանի աջակցությամբ:
Ջութակահար Մանան Գարուկյանը և դաշնակահարուհի Սաթենիկ Վարդանյանը «Սիրո ուժը» համերգին կկատարեն Ա. Խաչատրյանի, Ա. Բաբաջանյանի, Ա. Պիացցոլլայի, Շտրաուսի, Բախի և այլ հանրաճանաչ կոմպոզիտորների հանրահայտ ստեղծագործությունները:
Մանան Գարուկյանը հիմնադրել է «Նոր կվինտետ» խումբը, որը համերգներով հանդես է եկել Հայաստանում և արտերկրում: Նա մասնակցել է բազմաթիվ համերգների որպես մենակատար և որպես կամերային անսամբլի արտիստ: Դաշնակահարուհի Սաթենիկ Վարդանյանն ավարտել է Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիան և մասնակցել տարբեր փառատոնների ու համերգների:
Համերգի մուտքն ազատ է: Բոլոր ցանկացողները կկարողանան տեղում նվիրաբերություն կատարել և իրենց լուման ունենալ փոքրիկի բուժման գործում: Հավաքված ողջ գումարը կուղղվի Լիզա Պողոսյանի բուժմանը:
Եթե ցանկանում եք բանկային փոխանցումկատարել, ստորևբերված ենբանկայինտվյալները` Լիզայիհայրիկի` ԴավիթՊողոսյանիանունով:
ՎՏԲ - ՀայաստանԲանկ
AMD 16004052756801
USD 16004052756802
EUR 16004052756803
RUR 16004052756804
Aրտերկրիցփոխանցումներիհամար
«VTB BANK» (ARMENIA) CJSC
Yerevan, Armenia
SWIFT: ARMJAM22
ARCA կրեդիտքարտատերերըկարողեն arca.am-ումգրանցելիրենցքարտը, որպեսզիօնլայնկատարենփոխանցումները: 16 նիշանոցթիվնէ` 9051210205309960

Болезнь бессильна, когда есть любовь
Уже почти год 6-летняя Лиза ведет неравную борьбу с онкологическим заболеванием. В мае прошлого года у девочки был обнаружен рак мозга. После перенесенной в Армении операции родители Лизы повезли ее в Москву, где она прошла курс химиотерапии и облучения. Результаты лечения были довольно обнадеживающими – метастазы исчезли.
“Сейчас Лиза должна получить еще 4-6 курсов химиотерапии, чтобы опухоль исчезла. Врачи не исключают возможность проведения также курса облучения. Все будет зависеть от хода лечения”,- сказал отец девочки Давид Погосян.
До сих пор Лиза получала лечение благодаря многочисленным добрым людям, содействию фондов “Подари жизнь” и Константина Хабенского. Но в конце этого долгого пути к излечению девочке необходима наша общая поддержка.
С целью оказания помощи в сборе денег на лечение Лизы музыканты Манан Гарукян и Сатеник Варданян организуют 11 мая в 19.00 концерт “Сила любви”, который состоится в доме-музее Арама Хачатуряна при содействии самого дома-музея.
В ходе концерта скрипачка Манан Гарукян и пианистка Сатеник Варданян исполнят произведения Арама Хачатуряна, Арно Бабаджаняна, Пьяццолы, Штрауса, Баха и других выдающихся композиторов.
Манан Гарукян основала “Новый квинтет”, который выступает с концертами в Армении и за рубежом. Пианистка Сатеник Варданян окончила Ереванскую государственную консерваторию им.Комитаса, участвовала во многих фестивалях и концертах.
Вход свободный. Все желающие могут на месте сделать пожертвования. Вся собранная сумма будет направлена на лечение Лизы Погосян.
Перечислить деньги можно и на банковские счета, открытые на имя отца Лизы Давида Погосяна:
Банк ВТБ Армения
AMD 16004052756801
USD 16004052756802
EUR 16004052756803
RUR 16004052756804.
Для перечислений из-за рубежа:
“VTB BANK” (ARMENIA) CJSC
Yerevan, Armenia
SWIFT: ARMJAM22
Владельцы кредитных карт ARCA могут зарегистрировать свою карту на сайте arca.am и сделать онлайн-перечисления: 9051210205309960.