Աճուրդի է հանվել մարզահամերգային համալիրը
ՀՀ արդարադատության նախարարության Դատական ակտերի հարկադիր ծառայությունը աճուրդի է հանել մարզահամերգային համալիրը: Համալիրի մեկնարկային գինն է 19.35 մլրդ դրամ (մոտ 48 մլն դոլար): Աճուրդի հայտարարության մեջ նշվել է, որ համալիրը հանդիսանում է գրավի առարկա:
Հիշեցնենք, որ մարզահամերգային համալիրը 2005 թ. վաճառվել է Մուրադյան եղբայրներին, որոնցից Մուրադ Մուրադյանը Իրաքում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանն է 2010 թվականից: Նա նաև հանդիսանում է ԲԱՄՕ ընկերության հիմնադիրը, որին էլ 2005 թ. վաճառվել է Մարզահամերգային համալիրը: ՀՀ կառավարության որոշմամբ՝ համալիրը վաճառվեց 5.7 մլն դոլարով, սակայն ԲԱՄՕ-ն պարտավորվեց 7-9 մլն դոլարի ներդրումներ իրականացնել:
Սակայն այնուհետ համալիրը գրավ է դրվում՝ Մուրադյան եղբայրների մեկ այլ ընկերության անունով վարկ վերցնելու համար, ինչի արդյունքում համալիրը փաստացի անցնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տնօրինության ներքո:

СКК выставлен на аукцион
Служба принудительного исполнения судебных актов министерства юстиции РА выставила на аукцион Спортивно-концертный комплекс. Стартовая цена СКК 19,35 млрд драмов (около 48 млн долларов). В заявлении об аукционе говорится, что комплекс является предметом залога.
Напомним, что в 2005 г. Спортивно-концертный комплекс был продан братьям Мурадянам, один из которых, Мурад Мурадян, с 2010 г. является Чрезвычайным и Полномочным послом Армении в Ираке. М.Мурадян также учредитель компании “БАМО”, которой в 2005 г. и был продан СКК. Решением правительства РА комплекс был отчужден за 5,7 млн долларов, однако “БАМО” обязалась осуществить инвестиции на сумму 7-9 млн долларов.
После этого СКК был внесен в качестве залога против кредита, взятого братьями на имя другой компании, в результате чего комплекс фактически перешел в распоряжение министерства обороны РА.