ԲՀԿ-ն կմեկնաբանի միայն պաշտոնական հայտարարությունները
Այսօր հրավիրած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Սահակյանն ասել է, թե առաջիկա հինգշաբթի օրը ՀՀԿ-ի գործադիր նիստում կքննարկվի «կոալիցիայի ճակատագիրը», ինչից հետո հանդես կգան պաշտոնական հայտարարությամբ:
Տեւական ժամանակ է՝ մամուլը գրում է, որ առաջիկայում կոալիցիայից դուրս է գալու ԲՀԿ-ն, եւ հենց այդ հարցն է հինգշաբթի քննարկելու ՀՀԿ-ն:
ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ իրենք կմեկնաբանեն միայն այն անձանց հայտարարությունները, որոնք լիազորված կլինեն ՀՀԿ-ի կողմից:
«Վերջին օրերին մամուլի տարբեր միջոցներով հրապարակված տեղեկությունները եւ վարկածները «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը չի մեկնաբանում: Կուսակցությունը կմեկնաբանի բացառապես պաշտանական հայտարությունները՝ արված նման հայտարարություններ անելու իրավասություն ունեցող անձանց կողմից»,- ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը:

ППА будет комментировать только официальные заявления
В ближайший четверг на исполнительном заседании Республиканской партии Армении будет обсуждаться “судьба коалиции”, после чего будет обнародовано официальное заявление. Об этом сегодня на пресс-конференции сказал депутат парламентской фракции РПА Ованнес Маркарян.
Пресса давно пишет о том, что в ближайшее время партия “Процветающая Армения” выйдет из состава коалиции. Именно этот вопрос и обсудит в четверг Республиканская партия.
Депутат фракции ППА Наира Зограбян в беседе с “Hetq”-ом сказала, что они будут комментировать только заявления лиц, уполномоченных РПА.
“Распространяемые в последние дни различными СМИ сведения и версии партия “Процветающая Армения” не комментирует. ППА будет комментировать только официальные заявления, сделанные лицами, имеющими полномочие на их озвучивание”,- сказала Наира Зограбян.