ԲՀԿ-ն կմեկնաբանի միայն պաշտոնական հայտարարությունները
Այսօր հրավիրած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Սահակյանն ասել է, թե առաջիկա հինգշաբթի օրը ՀՀԿ-ի գործադիր նիստում կքննարկվի «կոալիցիայի ճակատագիրը», ինչից հետո հանդես կգան պաշտոնական հայտարարությամբ:
Տեւական ժամանակ է՝ մամուլը գրում է, որ առաջիկայում կոալիցիայից դուրս է գալու ԲՀԿ-ն, եւ հենց այդ հարցն է հինգշաբթի քննարկելու ՀՀԿ-ն:
ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ իրենք կմեկնաբանեն միայն այն անձանց հայտարարությունները, որոնք լիազորված կլինեն ՀՀԿ-ի կողմից:
«Վերջին օրերին մամուլի տարբեր միջոցներով հրապարակված տեղեկությունները եւ վարկածները «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը չի մեկնաբանում: Կուսակցությունը կմեկնաբանի բացառապես պաշտանական հայտարությունները՝ արված նման հայտարարություններ անելու իրավասություն ունեցող անձանց կողմից»,- ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը:

Republican Party to Discusss Future of Ruling Coalition
At a press conference held today in Yerevan, Hovhannes Sahakyan, who heads the Republican Party parliamentary faction, said that his party would take up the matter regarding the future of the current ruling coalition at its executive session on Thursday.
Sahakyan said that the party would make a public statement afterwards.
The press in Armenia has been consistently reporting that the Prosperous Armenia Party (PAP), a junior coalition member, will be pulling out.
Nayira Zohrabyan, who heads the PAP’s parliamentary faction, told Hetq that she would only respond to statements made by authorized representatives of the Republican Party.