Անհանգստացած է Վրաստանում կրոնական փոքրամասնությունների նկատմամբ ընտրովի վերաբերմունքից
2014 թվականի մայիսի 18-22-ը Վրաստան այցելեց ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների գծով գլխավոր կոմիսար Նավի Պիլլեյը: Այցի շրջանակներում կոմիսարը հանդիպեց երկրի նախագահի, վարչապետի, արդարադատության, արտաքին գործերի և ներքին գործերի նախարարների և այլոց հետ:
Այցի նպատակն էր քննարկել երկրում մարդու իրավունքների իրավիճակը: Մայիսի 21-ին, Վիրահայոց թեմի իրավական հարցերի բաժնի ղեկավար Լևոն Իսախանյանը տեղեկացրեց կոմիսարին խորհրդային ժամանակաշրջանում կրոնական փոքրամասնություններից բռնագրավված գույքը վերադարձնելու ոլորտում խտրականության մասին:
Ի պատասխան տիկին Պիլլեյը նշեց, որ ինքը անհանգստացած է երկրում կրոնական փոքրամասնությունների նկատմամբ պետական մարմինների ընտրովի վերաբերմունքից և Վրաստանի իշխանություններին կոչ արեց հետամուտ լինել ստանձնած միջազգային պարտականությունների կատարմանը և հարգել սեփական Սահմանադրության հակախտրական դրույթները:

On May 18-22, 2014 the United Nations Human Rights High Commissioner, NaviPillay, visited Georgia. During her visit she met the President, Prime Minister, and Ministers of Foreign Affairs, Justice, Internal Affairs, among others. The aim of the High Commissioner’s visit was to discuss the human rights situation in Georgia.
On May 21 Levon Isakhanyan, the Head of the Legal Department of the Armenian Diocese in Georgia, informed the Commissioner about the discrimination in the field of restitution of property confiscated from religious minorities during the Soviet era. In response the Commissioner stressed that she was very unhappy about the selective approach towards religious minorities in Georgia and urged authorities to honor their international obligations. She further stressed the importance of implementing the anti-discriminatory provisions which exist in the Georgian Constitution.