Անհանգստացած է Վրաստանում կրոնական փոքրամասնությունների նկատմամբ ընտրովի վերաբերմունքից
2014 թվականի մայիսի 18-22-ը Վրաստան այցելեց ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների գծով գլխավոր կոմիսար Նավի Պիլլեյը: Այցի շրջանակներում կոմիսարը հանդիպեց երկրի նախագահի, վարչապետի, արդարադատության, արտաքին գործերի և ներքին գործերի նախարարների և այլոց հետ:
Այցի նպատակն էր քննարկել երկրում մարդու իրավունքների իրավիճակը: Մայիսի 21-ին, Վիրահայոց թեմի իրավական հարցերի բաժնի ղեկավար Լևոն Իսախանյանը տեղեկացրեց կոմիսարին խորհրդային ժամանակաշրջանում կրոնական փոքրամասնություններից բռնագրավված գույքը վերադարձնելու ոլորտում խտրականության մասին:
Ի պատասխան տիկին Պիլլեյը նշեց, որ ինքը անհանգստացած է երկրում կրոնական փոքրամասնությունների նկատմամբ պետական մարմինների ընտրովի վերաբերմունքից և Վրաստանի իշխանություններին կոչ արեց հետամուտ լինել ստանձնած միջազգային պարտականությունների կատարմանը և հարգել սեփական Սահմանադրության հակախտրական դրույթները:

Верховный Комиссар ООН по правам человека обеспокоена выборочным отношением к религиозным меньшинствам в Грузии
18-22 мая 2014 г. в Грузию посетила Верховный Комиссар ООН по правам человека, Нави Пиллэй. В рамках визита Комиссар встретилась с Президентом, Премьер-министром, министрами юстиции, иностранных дел, внутренних дел и т.д. Целью визита являлось обсуждение положения прав человека в стране.
21 мая, руководитель правового отдела Армянской Епархии в Грузии - Левон Исаханян проинформировал Комиссара о дискриминации в сфере реституции имущества, конфискованного у религиозных меньшинств в Советский период. В ответ Комиссар отметила, что она обеспокоена выборочным отношением государственных органов к религиозным меньшинствам в стране и призвала власти Грузии следовать взятым на себя международным обязательствам и уважать антидискриминационные положения собственной Конституции.