Վլադիմիր Գասպարյանը՝ Վերնիսաժի կրակոցների, Սուրիկ Խաչատրյանի եղբորորդու մասնակցությամբ ծեծի ու «դմբոյության» մասին
ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանն, այսօր խոսելով մայիսի 25-ին Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի եղբորորդու մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպի մասին, ասաց, թե քանի որ չկան ձերբակալվածներ, ինքը չի ուզում կանխավ հայտնել իր կարծիքը:
Ամեն դեպքում, Վովա Գասպարյանն ասաց, թե լրատվամիջոցներում գոյություն ունեցող բոլոր վարկածները՝ խոսքը գնում է առևանգման, ծեծի ենթարկելու, դանակահարության մասին, չեն համապատասխանում իրականությանը:
Նա նաև նշեց, թե դեպքի առիթով քրեական գործ հարուցված չէ, որովհետև. «Դեռ քրեական հանցակազմ պարունակող երևույթներ չկան»:
Ոստիկանապետն անդրադարձավ նաև մայիսի 17-ին Վերնիսաժում հնչած կրակոցներին: «Քննություն է գնում: Բոլոր այն անձինք, ովքեր այդ միջադեպի մեջ ներգրավված են եղել, մեզ հայտնի են: Քննություն է գնում, պարբերաբար կիրազեկենք ձեզ»,- նշեց նա:
Հաշվի առնելով նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանի հայտարարությունը, թե ինքն էլ կկրակեր, եթե Վերնիսաժում լիներ, լրագրողները Վլադիմիր Գասպարյանից հետաքրքրվեցին՝ ինչպե՞ս ինքը կվարվեր այդ դեպքում: «Դուք պատկերացնո՞ւմ եք ինձ իրավիճակում: Ամեն ինչ հանդարտ կանցներ...»,- արձագանքեց Գասպարյանը:
Ի դեպ, նախկին ոստիկանապետը հայտարարել էր նաև, թե իրենք Վլադիմիր Գասպարյանի հետ շփում չունեն: Այս առնչությամբ էլ Վ. Գասպարյանը նշեց. «Ինքը հիմա շատ ազատ ժամանակ ունի, իսկ ես շատ զբաղված եմ»:
Իսկ նրանց, ովքեր հավատում են պարբերաբար շրջանառության մեջ դրվող տեղեկություններին, որ Վլադիմիր Գասպարյանը շուտով լքելու է ոստիկանապետի պաշտոնը, նա խորհուրդ տվեց. «Գիտե՞ք՝ ի՞նչ կա, դմբո բաները որ գցում են շրջանառության մեջ… Խորհուրդ եմ տալիս չհետևել այդ դմբոյությանը»:

Начальник полиции РА о выстрелах на Вернисаже, драке с участием племянника Сурика Хачатряна и “глупости”
Начальник полиции РА Владимир Гаспарян, говоря сегодня о произошедшем 25 мая инциденте с участием племянника бывшего губернатора Сюника Сурика Хачатряна, сказал, что поскольку задержанных нет, он не хочет заранее высказывать мнение.
В любом случае, отметил начальник полиции РА, все опубликованные в СМИ версии – похищение, избиение, поножовщина – не соответствуют действительности.
По его словам, уголовное дело по этому инциденту не возбуждено, поскольку “нет явлений, содержащих состав преступления".
Глава полиции коснулся также выстрелов, прозвучавших 17 мая на ереванском Вернисаже. “Идет следствие. Все причастные к этому инциденту лица нам известны. Мы будем регулярно предоставлять информацию”,- сказал Владимир Гаспарян.
Напомнив высказывание бывшего начальника полиции РА Алика Саркисяна о том, что, окажись он в ситуации на Вернисаже, он бы тоже стрелял, журналисты поинтересовались у Владимира Гаспаряна, как бы он поступил в этом случае.”А вы меня в такой ситуации представляете? Все прошло бы спокойно”,- ответил Гаспарян.
На вопрос относительно циркулируемых слухов о его скорой отставке начальник полиции сказал: “Советую не обращать внимания на такие глупости…”