Արագած Ախոյանի նախազգուշացումը. «Բոլոր գետերը առաջանում են փոքրիկ աղբյուրներից»
ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր, Սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Արագած Ախոյանը նախազգուշացնում է, որ եթե իշխանությունները շարունակեն սրացնել ստեղծված սոցիալական լարվածությունը, ապա դրանք կունենան լուրջ հետևանքներ հենց իշխանության համար:
«Հետք»-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով էլեկտրաէներգիայի թանկացմանը, որի դեմ երեկ տեղի ունեցավ բողոքի ակցիա, բերման ենթարկվեցին 20-ից ավելի ակտիվիստներ, Արագած Ախոյանը նշեց. «Սրանից վիճակը սրանա-չսրանա... Ախր, բոլոր գետերը առաջանում են փոքրիկ աղբյուրներից, թող իշխանությունները մտածեն՝ դրա հետևանքների մասին»:
Պատգամավորն ասաց, որ ինքը դեմ է ցանկացած թանկացման:
«Դեմ եմ, ոչ միայն էլեկտրոէնէրգիայի, այլև՝ ամեն ինչի թանկացմանը: Մեր աչքի առջև կամաց-կամաց կյանքը թանկանում է, չենք հասկանում՝ սրա վերջը ի՞նչ է լինելու»,- նշեց Ախոյանը:
Մեր հարցին, թե արդյոք երեկվա բողոքի ակցիայի ժամանակ ոստիկանության ցուցադրած անհամաչափ գործողությունները նպատակ ունեին ցրել սրացման նախանշանները, Արագած Ախոյանը պատասխանեց, թե ուշադիր չի հետևել երեկվա միջադեպերին, ուստի հստակ գնահատական տալ չի կարող:
«Ուշադիր չեմ նայել, բայց ես դեմ եմ ցանկացած բռնությանը, որովհետև ժողովուրդն այսօր լավ վիճակից չէ, որ գնում է բողոքի ցույցերի, ակցիաների: Չեմ կարող ասել՝ ինչից հետո են միջամտել ոստիկանները, ինչ են արել, արդյոք հասարակական կարգ խախտվել է, թե ոչ, որ ոստիկանները միջամտել են, գործողությունների ընթացքին ծանոթ չեմ, ուստի չեմ կարող ասել»,- հավելեց նա:

Prosperous Armenia MP Warns Government of Serious Implications If It Allows Social Tensions to Rise
Secretary of the Prosperous Armenia Party parliamentary faction and a member of the Standing Committee on Social Affairs Aragats Akhoyan warns that if the ruling authorities continue to exacerbate the current social tension, it will have serious implications for them.
Speaking to Hetq and addressing the rise in electricity rates, which led to a protest demonstration yesterdaythat resulted in more than 20 people being detained by police, Akhoyan said: "Whether the situation will exacerbate after this or not.. all rivers emerge from small streams — let the authorities think about the consequences of this."
The Member of Parliament said that he is opposed to any price increase.
"I am against the price increase of not only electricity, but also everything. Life is gradually becoming more expensive before our [very] eyes; we don't understand — what will come of this?" he said.
Asked whether the disproportionate actions of the police at yesterday's demonstration aimed to dispel the signs of exacerbation, Akhoyan said he didn't follow yesterday's events closely, so he can't provide a clear assessment.
"I didn't watch closely, but I am against any [type of] violence because it's not from being in a good situation that people go to protest demonstrations and rallies. I can't say after which oint police officers intervened, what they did, whether the public order was breached or not, that police officers intervened. I'm not familiar with the course of action, so I can't say," he said.