Դարձյալ բախումներ Սարյան փողոցում. էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ պայքարող ակտիվիստները փակել են փողոցը
Այսօր Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովում դաձյալ քննարկվում է Էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման հարցը:
Թանկացման դեմ պայքարի դուրս եկած քաղաքացիները, որոնք հավաքվել են Հանձնաժողվի շենքի մոտ, նույնպես ցանկանում էին մասնակցել նիստին եւ թանկացման հիմնավորման դեմ իրենց հակափաստարկները ներկայացնել, սակայն ոստիկանության ներկայացուցիչները թույլ չտվեցին:
Երեւանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը նախ հայտարարեց, թե 10 քաղաքացի կարող է ներս մտնել եւ մասնակցել նիստին, ապա արգելեց` դահլիճում տեղ չլինելու պատճառաբանությամբ: Ի պատասխան` քաղաքացիները նստեցին գետնին եւ փակեցին Սարյան փողոցը: Ոստիկանությունը փորձում է հանել քաղաքացիներին փողոցից:
Բողոքի ցույցի դուրս եկածներին այսօր միացել են քաղաքական չորս ուժերի ներկայացուցիչներ` ՀԱԿ-ից` Լեւոն Զուրաբյանը եւ Վլադիմիր Կարապետյանը, ԲՀԿ-ից` Էլինար Վարդանյանը եւ Նաիրա Զոհրաբյանը, «Ժառանգությունից»` Արմեն Մարտիրոսյանն ու Զարուհի Փոստանջյանը եւ ՕԵԿ-ից` Իշխան Խաչատրյանը:

Новые столкновения на улице Сарьяна: участники акции протеста против повышения стоимости электроэнергии перекрыли улицу
В Комиссии по регулированию общественных услуг сегодня вновь состоялось обсуждение вопроса о повышении тарифа на электроэнергию.
Собравшиеся у здания КРОУ граждане, которые ведут борьбу против нового подорожания, хотели присутствовать на заседании и представить свои аргументы в ответ на обоснования о необходимости повышения стоимости электроэнергии, однако полиция не разрешила им пройти в здание.
Заместитель начальника полиции Еревана Валерий Осипян сперва заявил, что войти в здание и принять участие в заседании могут 10 человек, но потом отменил разрешение, сославшись на отсутствие мест в зале. В знак протеста граждане уселись на землю, перекрыв улицу Сарьяна. Полиция пытается разблокировать улицу.
Сегодня к участникам акции присоединились представители четырех политических сил: Левон Зурабян и Владимир Карапетян от Армянского национального конгресса, Элинар Варданян и Наира Зограбян от партии “Процветающая Армения”, Армен Мартиросян и Заруи Постанджян от партии “Наследие” и Ишхан Хачатрян от партии “Оринац еркир”.