Պայքարող քաղաքացիներին են միացել ԱԺ այլ պատգամավորներ
Այս պահին Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի շենքի առջեւ շարունակվում է քաղաքացիների պայքարն ընդդեմ էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման:
Պայքարող քաղաքացիներին են միացել մի քանի պատգամավորներ՝ ՀԱԿ-ից Արամ Մանուկյանը, ԲՀԿ-ից Միքայել Մելքումյանը եւ ՕԵԿ-ից Հովհաննես Մարգարյանը:
Ակտիվիստները շարունակում են ոստիկանությունից պահանջել թույլ տալ մուտք գործել հանձնաժողովի շենք, որտեղ այս պահին քննարկվում է էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման հարցը:
Երեւանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը փակել է շենքի մուտքը քաղաքացիների առջեւ՝ պատճառաբանելով, որ ներսում տեղ չկա: Քաղաքացիներից մեկը, ով քիչ առաջ դուրս եկավ հանձնաժողովի նիստից, հայտարարեց, որ ներսում 12 ազատ աթոռ կա, եւ առնվազն 12 մարդ կարող է ներս մտնել: Դրան հետեւեց քաղաքացիների «Օսիպյան, սուտասան», «Նազարյան դավաճան» վանկարկումները: Նրանք ասում են, որ եթե իրենց թույլ չտան մուտք գործել շենք, ապա հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը պարտավոր է իջնել իրենց մոտ:

К участникам акции протеста перед зданием КРОУ присоединились депутаты НС
В эти минуты перед зданием Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) продолжается акция протеста граждан против повышения тарифа на электроэнергию.
К участникам акции присоединились несколько депутатов Национального Собрания: Арам Манукян из фракции Армянского национального конгресса, Микаел Мелкумян из фракции “Процветающая Армения” и Ованнес Маркарян из фракции “Оринац еркир”.
Активисты продолжают требовать от полиции разрешить им пройти в здание, где проходит обсуждение вопроса о повышении стоимости электроэнергии.
Заместитель начальника полиции Еревана Валерий Осипян не разрешил гражданам войти в здание, сославшись на то, что в зале нет свободных мест. Один из активистов, который несколько минут назад вышел с заседания КРОУ, заявил, что внутри есть 12 свободных мест и как минимум 12 человек могут присутствовать на заседании. За этим последовали выкрики “Осипян – лжец!”, “Назарян – предатель!”. Участники акции заявили, что если им не разрешают пройти в здание, значит председатель КРОУ Роберт Назарян обязан сам спуститься к ним.