Կառավարությունն օգնություն է ցուցաբերում աղետի զոհերի ընտանիքներին
Տավուշի մարզում տեղի ունեցած արտակարգ իրավիճակի վայրում որոնողափրկարարական աշխատանքների կատարումն ապահովելու նպատակով կառավարությունն իր պահուստային ֆոնդից ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Հայաստանի փրկարար ծառայությանը հատկացրել է 65 մլն 642 հազար 600 դրամ, որից 5 մլն դրամը` իբրև օգնություն աղետի զոհ դարձած հինգ անձանց ընտանիքներին։
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նաև տեղեկացրել է, որ սոցիալապես անապահով տուժածներին աջակցություն ցուցաբերելու հանձնարարություն է տրվել Տավուշի և Լոռու մարզպետներին։
Վանաձոր-Բագրատաշեն միջպետական մայրուղու փլուզված հատվածի երկարությունը մոտ 300 մետր է, ճանապարհին կուտակված հողազանգվածի միջին բարձրությունը` 10-15 մետր։ Դեպքի վայրում միաժամանակ աշխատել են ՀՀ ԱԻՆ 150 ծառայողներ և 20 միավոր փրկարարական և այլ հատուկ տեխնիկա։

Правительство оказывает помощь семьям пострадавших от оползня
С целью проведения поисково-спасательных работ в зоне чрезвычайной ситуации, сложившейся в Тавушской области Армении, правительство из своего резервного фонда выделило Министерству чрезвычайных ситуаций 65 млн 642 тыс. 600 драмов, из них 5 млн драмов в качестве помощи семьям пяти лиц, ставших жертвами оползня.
Премьер-министр Тигран Саркисян также сообщил, что отдал распоряжение губернаторам Тавушской и Лорийской областей оказать содействие социально необеспеченным пострадавшим.
Длина обвалившегося участка межгосударственной магистрали Ванадзор-Баграташен составляет около 300 метров, средняя высота образовавшейся на дороге земляной массы – 10-15 метров. На месте оползня одновременно работали 150 сотрудников МЧС и 20 единиц спасательной и специальной техники.