Նախարար Հասանովը ստում է՝ վախենալով ադրբեջանցիների ցասումից
«Հետքի» գլխավոր խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանը, ով այս օրերին գտնվում է ԼՂՀ-ում, հայտնում է, որ պաշտպանության բանակի ձեռք բերած տվյալների համաձայն՝ ադրբեջանական կողմը հուլիսի 28-ից օգոստոսի 5-ն ընկած հատվածում տվել է 34 զոհ, սակայն այդ երկրի պաշտպանության նախարարությունը արդեն մի քանի օր նշում է 13 թիվը:
Չնայած անցած երկու օրերին Ադրբեջանը տվել է եւս 3 զոհ, այդուհանդերձ, նորաթուխ նախարար Զաքիր Հասանովի ղեկավարած կառույցը չի շտապում հայտարարել, որ մարդկային կորուստները եղել են առաջնագծում իրենց իսկ գործողությունների տխուր հետեւանքով: Կարելի է մտածել, որ 13-ն այն սահմանագիծն է, որից այն կողմ Հասանովի սպասվող պաշտոնանկությունն է: Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական հասարակությունը վերջին շրջանում սեփական բանակի անփառունակ գործողությունների ու զոհերի ֆոնին սկսել է խիստ քննադատաբար հանդես գալ նախկին ոստիկան Հասանովի հասցեին: Անկախ պաշտոնական Բաքվի ներկայացրած թվերից՝ 13-ի սիրահար նախարարի գլխին նոր սեւ ամպեր են կուտակվում ամեն մի նոր շեհիդի հետ:

Министр Гасанов лжет, боясь гнева азербайджанцев
Главный редактор Hetq.am Эдик Багдасарян, находящийся в эти дни в НКР, сообщает, что, согласно сведениям, полученным Армией обороны, в период с 28 июля по 5 августа азербайджанская сторона потеряла 34 человека, однако министерство обороны этой страны уже несколько дней называет цифру 13.
Несмотря на то, что в последние дни со стороны Азербайджана погибли еще три человека, структура, возглавляемая новоиспеченным министром Закиром Гасановым, не спешить заявлять о том, что человеческие потери имели место на передовой как печальное следствие их же действий.
Можно подумать, что 13 – это то пограничное число, за которым может последовать ожидающаяся отставка Гасанова. Напомним, что в последнее время азербайджанское общество на фоне жертв и бесславных действий собственной армии начало выступать с жесткой критикой в адрес бывшего начальника полиции Гасанова. Независимо от данных, представляемых официальным Баку, с каждым новым шехидом над головой министра-любителя цифры 13 сгущаются новые черные тучи.