Նախարար Հասանովը ստում է՝ վախենալով ադրբեջանցիների ցասումից
«Հետքի» գլխավոր խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանը, ով այս օրերին գտնվում է ԼՂՀ-ում, հայտնում է, որ պաշտպանության բանակի ձեռք բերած տվյալների համաձայն՝ ադրբեջանական կողմը հուլիսի 28-ից օգոստոսի 5-ն ընկած հատվածում տվել է 34 զոհ, սակայն այդ երկրի պաշտպանության նախարարությունը արդեն մի քանի օր նշում է 13 թիվը:
Չնայած անցած երկու օրերին Ադրբեջանը տվել է եւս 3 զոհ, այդուհանդերձ, նորաթուխ նախարար Զաքիր Հասանովի ղեկավարած կառույցը չի շտապում հայտարարել, որ մարդկային կորուստները եղել են առաջնագծում իրենց իսկ գործողությունների տխուր հետեւանքով: Կարելի է մտածել, որ 13-ն այն սահմանագիծն է, որից այն կողմ Հասանովի սպասվող պաշտոնանկությունն է: Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական հասարակությունը վերջին շրջանում սեփական բանակի անփառունակ գործողությունների ու զոհերի ֆոնին սկսել է խիստ քննադատաբար հանդես գալ նախկին ոստիկան Հասանովի հասցեին: Անկախ պաշտոնական Բաքվի ներկայացրած թվերից՝ 13-ի սիրահար նախարարի գլխին նոր սեւ ամպեր են կուտակվում ամեն մի նոր շեհիդի հետ:

According to data acquired by the Karabakh Defense Army, though Azerbaijan's defense ministry for several days has been claiming it lost 13 victims, it, in fact, lost 34 victims in armed clashes between July 28 and August 5, reports Hetq's editor-in-chief Edik Baghdasaryan, who is currently in the Republic of Nagorno-Karabakh.
Though Azerbaijan has lost an additional 3 victims these past two days, the state agency headed by Azerbaijan Defense Minister Zakir Hasanov (pictured) is in no rush to declare that the human losses were the sad result of their actions at the border. It can be said that the 13th is the border, the other side of which is Hasanov's forthcoming dismissal.
Recall, on the backdrop of the inglorious actions of its army and the increasing number of victims, the Azerbaijani public has begun to be quite critical of former police officer Hasanov. Regardless of the figures put forth by Baku, new black clouds are gathering over the head of the minister with every new martyred.