Հակառակորդը հրադադարը խախտել է 55 անգամ, արձակել 400 կրակոց
ԼՂՀ Պն-ն տեղեկացնում է, որ պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն օգոստոսի 12-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղաադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 400 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը կասեցվել է: Հայ դիրքապահները առաջնագծի ողջ երկայնքով շարունակում են վստահորեն վերահսկել սահմանային իրավիճակը:

Between August 12 and 13, the ceasefire regime along the Karabakh-Azerbaijan Line of Contact was violated around 55 times by the opponent, resulting in more than 400 shots by different caliber weapons fired in the direction of Armenian sentry, reports the Ministry of Defense of the Republic of Nagorno-Karabakh, according to data supplied by the Karabakh Defense Army.
As a result of retaliatory actions by military units at the front, the opponent's actions were halted. Armenian sentry along the entire length of the frontline continue to monitor the situation at the border.