Երբ և որքան են թանկանալու 7000 ապրանքատեսակները. անիմացիոն տեսանյութ` ԵՏՄ- ում գնաճի մասին
Հոկտեմբերի 10-ին Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ստորագրվեց Եվրասիական Տնտեսական Միությանը Հայաստանի միանալու մասին պայմանագիրը:
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» հայտնում է, որ շուրջ 7000 անուն ապրանք թանկանալու է, որոնց շուրջ10 տոկոսի մաքսային դրույքաչափի թանկացումը հետաձգված է` պայմանագրի 4-րդ հավելվածի համաձայն:
«Հիմնականում, ապրանքների զգալի մասը կթանկանան 2018 թվականի նախագահական ընտրություններից հետո (2019 թվականի հունվարի 1-ին)»,- տեղեկացնում է ՀԿ-ն` անիմացիոն տեսանյութում ներկայացնելով գնաճի մանրամասները:

Когда и насколько подорожают 7000 наименований товаров: анимационный материал о росте цен в ЕЭС
10 октября в столице Беларуси Минске был подписан договор о присоединении Армении к Евразийскому экономическому союзу. Общественная организация “Объединение информированных граждан” сообщает, что цены на почти 7000 наименований товаров вырастут. При этом, согласно 4-му приложению к договору, в отношении 10 процентов этих товаров повышение таможенных ставок отложено.
“Значительная часть товаров подорожает после президентских выборов 2018 г. (с 1 января 2019 г.)”,- сообщает ОО, представляя в анимационном материале детали роста цен.