Հայ խաղաղապահները Լիբանանում են
Երեկ երեկոյան Իտալիայի ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռով Լիբանան է մեկնել և արդեն տեղակայման վայր է ժամանել հայ խաղաղապահների 32 հոգանոց ստորաբաժանումը:
Հայկական խաղաղապահ ստորաբաժանումն իտալական զորախմբի կազմում մասնակցելու է ՄԱԿ-ի հովանու ներքո իրականացվող «Լիբանանում Միացյալ Ազգերի Կազմակերպության ժամանակավոր ուժեր» (ՅՈՒՆԻՖԻԼ) առաքելությանը և իրականացնելու է ՄԱԿ-ի զինավանի անվտանգության ապահովում:
Հայկական խաղաղապահ ստորաբաժանման Լիբանան ճանապարհման արարողությանը մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ու Հայաստանում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջիովաննի Ռիչուլին:
Հայ խաղաղապահները 2004 թվականից ընդգրկված են միջազգային խաղաղապահ առաքելություններում և ներկայումս առաքելություն են իրականացնում ևս երկու երկրում` Աֆղանստանում և Կոսովոյում:

Армянские миротворцы в Ливане
Вчера вечером самолетом военно-воздушных сил Италии в Ливан отбыло и уже прибыло на место дислокации подразделение из 32 армянских миротворцев.
В составе итальянской группы войск армянское миротворческое подразделение примет участие в осуществляемой под эгидой ООН миссии “Временные силы ООН в Ливане” (UNIFIL) и будет обеспечивать безопасность военного городка ООН.
В церемонии проводов армянского миротворческого подразделения приняли участие министр обороны РА Сейран Оганян и посол Италии в Армении Джиованни Риччули.