Հարուցվել է քրեական գործ ` «Նախախորհրդարան»-ի անդամ Սուսաննա Մելքոնյանի ավտոմեքենան հրկիզելու դեպքի առթիվ
«Նախախորհրդարան»-ի անդամներից Սուսաննա Մելքոնյանի «CHERY TIGGO» մակնիշի ավտոմեքենան այրելու փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով: Ս. Մելքոնյանը ճանաչվել է որպես տուժող:
Հիշեցնենք, որ երեկ լուսադեմին անհայտ անձինք այրել են «Նախախորհրդարան»-ի անդամներից մի քանիսի մեքենաները:
ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ Սուսաննա Մելքոնյանի ավտոմեքենան հրկիզելու վերաբերյալ նշանակվել են դատաապրանքագիտական, դատահրդեհատեխնիկական և դատաքիմիական համալիր փորձաքննություններ:
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության Շենգավիթի բաժնին` ձեռնարկել անհրաժեշտ օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը բացահայտելու ուղղությամբ:

Cars Belonging to Opposition Group Torched in Yerevan: Criminal Charges Launched
Several cars belonging to members of Armenia’s opposition Pre-Parliament group were set on fire at dawn yesterday in Yerevan by as yet unknown assailants.
Criminal charges have been launched in the incident involving the Chery Tiggo passenger car belonging to Susanna Melkonyan.
Armenia’s Investigative Committee today stated that Melkonyan’s vehicle is undergoing a battery of scientific tests.
The Shengavit district police precinct of Yerevan has launched an investigation to determine the identity of the person responsible for the crime. The preliminary investigation is ongoing.