ԱՄՆ տուրիստական ու գործնական վիզաների թողարկումը հնարավոր կլինի սկսել նախատեսվածից շուտ
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ 10 տարի վավերականությամբ տուրիստական ու գործնական վիզաների թողարկումը հնարավոր կլինի սկսել նախատեսվածից ավելի վաղ:
Դեսպանությունը նախապես հայտնել էր, որ նոր փոխադարձ պայմանավորվածության հիման վրա դրանց թողարկումը հնարավոր կլինի սկսել 2015թ. հունվարի 1-ից, սակայն արդեն իսկ այսօրվանից՝ 2014թ. դեկտեմբերի 22-ից դեսպանությունը սկսում է այդ գործընթացը:
B տեսակի ոչ ներգաղթային վիզայի համար դիմած ՀՀ քաղաքացիները կարող են ստանալ բազմակի մուտքի մինչև 10 տարի վավերականությամբ վիզաներ՝ գործնական ու տուրիստական ուղևորությունների համար:
F, M կամ J տեսակի վիզաներ ստանալու իրավասություն ունեցող փոխանակման ծրագրերի մասնակիցներին ու նրանց խնամքի տակ գտնվող անձանց այսուհետ կտրվի բազմակի մուտքի մինչև 5 տարի վավերականությամբ վիզաներ: Վիզայի համար կատարվող վճարումների չափը մնում է անփոփոխ:

The U.S. Embassy in Yerevan, Armenia is pleased to announce that the United States will begin issuing 10-year tourist and business visas to qualified Armenians starting today.
The Embassy previously announced that the United States would begin issuing visas in accordance with a new reciprocal arrangement beginning January 1, 2015.
Instead, effective today, Dec. 22, 2014, the United States will begin issuing visas in accordance with the new reciprocal arrangement. Armenian applicants who qualify for a B-category nonimmigrant visa may be issued multiple entry visas for up to 10 years for business and tourist travel.
Qualified Armenian students and exchange visitors and their dependents who qualify for F, M, or J-category visas are now eligible for multiple-entry visas valid for up to five years. Visa application fees remain unchanged.