Երեխայի առողջական վիճակը բարելավվում է
Գյումրիում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի մանկական վերակենդանացման բաժնմունքում գտնվող վեց ամսական Սերյոժա Ավետիսյանի առողջական վիճակում առկա է դրական տեղաշարժ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից:
Բժշկական կենտրոնում հրավիրված երկրորդ բժշկական կոնսիլիումից հետո, լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը նշել է. «Երեկոյան դրական տեղաշարժը ավելի նկատելի կլինի: Ժամանակի խնդիր է: Փոքրիկի առողջական վիճակը մեր հսկողության ներքո է: Երեխան պետք է ապրի»:
«Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Նիկոլայ Դալլաքյանը հավելել է, որ բժիշկներն անընդհատ կատարում են իրավիճակի վերլուծություն, որը հնարավորություն կտա ապագայում կատարել առողջական վիճակի վերաբերյալ կանխատեսումներ:
«Դեռևս երկարաժամկետ կանխատեսումներ անելը վաղ է, սակայն Գյումրիի Ավստրիական բժշկական կենտրոնում ցուցաբերվել է անհրաժշետ բժշկական օգնություն»,- հայտնել է Դալլաքյանը:

Состояние шестимесячного малыша из Гюмри улучшается
В состоянии здоровья шестимесячного Сережи Аветисяна, доставленного в ереванский медцентр “Сурб Аствацацин” после трагического инцидента в Гюмри, наметилась положительная динамика. Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения РА.
В медцентре был созван второй консилиум, по завершении которого министр здравоохранения Армен Мурадян сказал журналистам: “Вечером положительная динамика станет более заметной. Это вопрос времени. Состояние здоровья малыша находится под нашим контролем. Ребенок должен жить”.
В свою очередь директор медцентра “Сурб Аствацацин” Николай Даллкян отметил, что врачи постоянно анализируют ситуацию, что даст возможность делать прогнозы о состоянии его здоровья в будущем.
“Пока рано делать долгосрочный прогноз, однако в Австрийском медицинском центре в Гюмри ребенку была оказана необходимая медицинская помощь”,- добавил Н.Даллакян.