Հոգեհանգստյան արարողություն Վիրահայոց թեմի եկեղեցիներում
Երեկ Թբիլիսիի Սուրբ Էջմիածին եկեղեցում, հավարտ կիրակնօրյա Սուրբ Պատարագի, Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանի հանդիսապետությամբ, կատարվեց հոգեհանգստյան արարողություն՝ ի հիշատակ Գյումրիում զոհված Ավետիսյանների ընտանիքի 6 անդամների: Այս մասին հայտնում է Վիրահայոց թեմի մամլո դիվանը:
Վիրահայոց թեմի առաջնորդը, դիմելով հավատացյալներին, կոչ արեց միասնաբար աղոթել ազգի զավակների կորստի կապակցությամբ, դրսևորել արթնության ուժ և կամք: Սրբազան Հայրը արժևորեց հայ ժողովրդի բարեկամությունը ինչպես Վրաստանում վրացիների, այնպես էլ Ռուսաստանում ռուսների և այլ ժողովուրդների հետ և հորդորեց դիմակայել վշտին՝ միասնաբար, հայ մարդու արժանապատվությամբ:
Հավատացյալները աղոթք բարձրացրին առ Աստված՝ հայցելով մանուկ Սերյոժայի ապաքինում, որի կյանքի փրկության համար պայքարում են Հայաստանի, Ռուսաստանի և այլ երկրների առաջատար բժիշկները: Ներկաները մոմեր վառելով և խնկաբույր տարածելով աղոթեցին զոհվածների հոգու խաղաղության համար:
Հոգեհանգստյան արարողությանը ներկա էին Վրաստանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետներ, վրացահայ մտավորականներ, համայնքային գործիչներ:

Панихида в церквах Епархии ААЦ в Грузии
18 января 2015 года, в церкви Сурб Эчмиадзин г. Тбилиси, по завершении воскресной Божественной Литургии, под председательством главы Епархии ААЦ в Грузии, Его Преосвященства Епископа Вазгена Мирзаханяна прошла панихида в память об убитых в Гюмри членах семьи Аветисян.
Предводитель Епархии обратился к верующим и призвал вознести совместную молитву по случаю утраты сынов и дочерей армянского народа, проявить бдительность и силу воли. Епископ подчеркнул добрые отношения армянского народа с грузинами в Грузии, с русскими в России и с другими народами, а также призвал вместе противостоять горю, как подобает достойному армянину.
Прихожане помолились Господу о выздоровлении маленького Серёжи, за спасение жизни которого борются лучшие врачи Армении, России и других стран. Собравшиеся зажгли свечи и ладан, помолились за упокой погибших.
На заупокойном богослужении присутствовали дипломаты посольства РА в Грузии, армянская интеллигенция Грузии и деятели общины.
Панихиду также отслужили в церквах Самцхе-Джавахети, Батуми и Квемо Картли. Об этом сообщяет пресс-служба Епархии Армянской Апостольской Церкви в Грузии.