Փարիզում տեղի է ունեցել «Լուսանկարներ և զանգվածային ոճրագործություններ» խորագրով կոնֆերանս-ցուցահանդես
Հունվարի 25-ին Փարիզի Կառավարման բարձրագույն դպրոցում (ESG) տեղի է ունեցել «Լուսանկարներ և զանգվածային ոճրագործություններ» խորագրով կոնֆերանս-ցուցահանդես:
Ըստ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության կայքէջի՝ միջոցառմանը ներկա փորձագետները խոսել են զանգվածային ոճրագործությունների մասին` շեշտը դնելով դրանց վերաբերյալ տեղեկատվության տարածման գործում լուսանկարների և ֆիլմերի դերի ու ազդեցության վրա:
Միջոցառմանը ելույթով հանդես է եկել Վան միության նախագահ Սեդա Փափազյանը` «Լուսանկարների օգտագործումը Ֆրանսիայում Ադրբեջանի կողմից՝ քարոզչության նպատակով» թեմայով:
Սեդա Փափազյանն որպես օրինակ ներկայացրել է Խոջալուի դեպքերի մասին ադրբեջանական տարբեր աղբյուրների իրարամերժ փաստերը` ցուցադրելով այն լուսանկարները, որոնք ամենևին չվերաբերելով Խոջալուի դեպքերին` ադրբեջանական քարոզչական մեքենայի կողմից ներկայացվում են որպես այդպիսին` դրանցում հայկական զինվորականների մասնակցությունը «ապացուցելու» համար:
Միջոցառմանը ներկա են եղել Ֆրանսիայում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, ակադեմիական և քաղաքական շրջանակների ներկայացուցիչներ, հասարակական գործիչներ, լրագրողներ, ուսանողներ:

В Париже состоялась выставка-конференция на тему «Фотографии и массовые преступления»
25 января в Парижской высшей школе управления состоялась выставка-конференция на тему «Фотографии и массовые преступления».
Присутствующие на мероприятии эксперты обсудили тему массовых преступлений, сделав акцент на роли и влиянии фотографий и фильмов в деле распространения информации о них.
На мероприятии с докладом на тему «Использование Азербайджаном в пропагандистских целях фотографий во Франции» выступила председатель союза «Ван» Седа Папазян.
В качестве примера Седа Папазян представила противоречащие друг другу факты из разных азербайджанских источников о ходжалинских событиях, продемонстрировав фотографии, не имеющие отношения к ним и используемые азербайджанской пропагандистской машиной с целью «доказать» участие армянских военных в этих событиях.
На мероприятии присутствовали Постоянный представитель Нагорно-Карабахской Республики во Франции Ованнес Геворгян, представители академических и политических кругов, общественные деятели, журналисты и студенты.