Քոչարյանն ընդդեմ «Հրապարակի». գործը կհանգուցալուծվի Սահմանադրական դատարանի որոշումից հետո
Այսօր Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում կայացավ Ռոբերտ Քոչարյանի պատիվն և արժանապատվությունն արատավորող տեղեկությունների հերքման և վնասի հատուցման պահանջի մասին դատաքննությունն ընդդեմ «Հրապարակ» օրաթերթի:
Հիշեցնենք, որ հայցվոր կողմի ներկայացուցիչներ Արփինե Մելիքբեկյանը և Սարգիս Գրիգորյանը միջնորդել էին որպես վկա կանչել հոդվածի հեղինակ Լուսինե Պետրոսյանին: Վերջինս էլ դիմել է մարդու իրավունքների պաշտպանին, որպեսզի նա դիմի ՀՀ սահմանադրական դատարան՝ ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքի 1087.1 հոդվածի` Սահմանադրությանը համապատասխանելու հարցը որոշելու վերաբերյալ: ՀՀ սահմանադրական դատարանը նոյեմբերի 15-ին քննության է առնելու վերոնշյալ հոդվածը:

Вердикт по делу “Кочарян против газеты “Грапарак” будет вынесен после принятия решения КС
Сегодня в суде общей юрисдикции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш состоялось судебное заседание по иску против газеты “Грапарак”, содержащему требование об опровержении сведений, порочащих честь и достоинство Роберта Кочаярна, и возмещении ущерба.
Напомним, что представители истца Арпине Меликбекян и Саркис Григорян ходатайствовали о вызове в суд в качестве свидетеля автора статьи Лусине Петросян. Последняя попросила Защитника прав человека обратиться в Конституционный суд РА для определения соответствия Конституции ст.1087.1 Гражданского кодекса РА. Конституционный суд рассмотрит этот вопрос 15 ноября.