Հայկական ՏՏ ընկերությունները կմասնակցեն CeBIT 2015-ին
Հայաստանի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտը մարտի 16-20-ը կներկայանա Գերմանիայի Հաննովեր քաղաքում կայանալիք CeBIT 2015 միջազգային ցուցահանդեսում միասնական տաղավարով՝ «Surprising Engineering» խորագրի ներքո: Այս մասին տեղեկացնում է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ):
ԻՏՁՄ-ի գլխավորությամբ ցուցահանդեսին կմասնակցեն Volo, Altacode, E-Works, IU Networks, Technology and Science Dynamics, Web, Locator և VTG Software ընկերությունները:
CeBIT ցուցահանդեսում ներկայացվում են թվային տեխնոլոգիաների ոլորտի վերջին լուծումները ՏՏ ոլորտի առաջատար մասնագետների և միջազգային ընկերությունների կողմից: 2014թ. ցուցահանդեսին մասնակցել են 3400 մասնակից ընկերություններ 70 երկրներից և ավելի քան 210 000 պրոֆեսիոնալ այցելու: Հայկական ՏՏ ընկերությունների` այս տարվա ցուցահանդեսին ներկայացվելիք տեխնոլոգիական լուծումների մասին` այստեղ:

Армянские ИТ-компании примут участие в CeBIT-2015
На международной выставке CeBIT-2015, которая пройдет с 16-го по 20 марта в немецком городе Ганновере, сфера информационных технологий Армении будет представляна в одном павильоне под девизом “Surprising Engineering”. Об этом сообщает Союз предприятий информационных технологий.
Под руководством СПИТ в выставке примут участие компании Volo, Altacode, E-Works, IU Networks, Technology and Science Dynamics, Web, Locator и VTG Software.
Будут представлены последние решения ведущих специалистов и международных ИТ-компаний в сфере цифровых технологий. В 2014 г. в CeBIT приняли участие 3400 специалистов из 70 стран и свыше 210 000 профессиональных посетителей.
Технологическе решения армянских ИТ-компаний, которые будут демонстрироваться на выставке в этом году, см. здесь.