Շուտով հանդիսատեսի դատին կհանձնվի «1915» ֆիլմը
Հոգեբանական թրիլլերի ռեժիսորներն են Կարին Հովհաննիսեանը («Գերդաստան ստվերաց» գրքի հեղինակ) և Ալեք Մուհիբեանը: Նկարահանող և դերասանական կազմի մեջ են նաև գործադիր պրոդյուսեր Րաֆֆի Հովհաննիսեանը (ՀՀ արտաքին գործերի առաջին նախարար), Գրեմմի մրցանակակիր երգահան Սերժ Թանկեանը (System of a Down խմբից, ով շուտով կմեկնարկի ցեղասպանությանը նվիրված իր շրջագայությունը) և դերասաններ Սիմոն Աբգարեանը (Casino Royale) ու Անժելա Սարաֆեանը (Twilight):
«2015թ-ը ոչ միայն Հայոց Ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցն է, այլ նաև մոռացված ցեղասպանությունների մի ամբողջ դարաշրջանի ավարտը, - նշել է Կարին Հովհաննիսեանը, - «1915»- ը ժխտման մասին է, թե ինչպես ենք մենք փորձում ազատվել պատմությունից, և ինչպես է պատմությունը մեզ հետապնդում: Այն նաև մեր իսկ անցյալի ուրվականների հետ առերեսվելու անհրաժեշտության մասին է»:

На суд зрителей скоро будет представлен фильм “1915”
17 апреля на суд зрителей будет представлен фильм “1915”, созданный Bloodvine Media совместно с Strongman и mTuckman Media. Режиссеры психологического триллера – Карин Ованнисян и Алек Мухибян. В состав съемочной и актерской группы вошли также исполнительный продюсер Раффи Ованнисян (первый министр иностранных дел РА), лауреат премии Грэмми, композитор Серж Танкян (член группы System of a Down, которая в ближайшее время начнет турне, посвященное Геноциду армян), актеры Симон Абгарян (Casino Royale) и Анжела Сарафян (Twilight).
“2015-й – это не только год 100-летия Геноцида армян, но и завершение целой эпохи забытых геноцидов,- сказал Карин Ованнисян. – “1915” об отрицании, о том, как мы пытаемся избавиться от истории и как история преследует нас. Фильм также о необходимости встать лицом к лицу с призраками своего прошлого”.