Հայաստանում ծառայությունների սակագները 3.2 %-ով աճել են
2015 թվականի հունվարին, 2014 թվականի դեկտեմբերի համեմատ, Հայաստանում ծառայությունների սակագները 0,5 %-ով աճել են, իսկ 2014-ի հունվարի համեմատ՝ 3.2 %-ով:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից (ՀՀ ԱՎԾ), այս տարվա հունվարին նախորդ ամսվա համեմատ գրանցված աճը պայմանավորված է հանգստի կազմակերպման ոլորտում մատուցված ծառայությունների գների 13.9 % աճով, ինչպես նաև՝ բուժսպասարկման (1 %), հանրային սննդի (1.3 %), մշակույթի (0.8 %), իրավական և բանկային (0.5 %), կրթության (0.2 %) ոլորտներում մատուցված և կենցաղային բնույթի (0.8 %) ծառայությունների աճով:
Հունվարին, դեկտեմբերի համեմատ, նվազում է արձանագրվել միայն տրանսպորտի ոլորտում՝ 0.4 %: Իսկ բնակարանային-կոմունալ ծառայությունների սակագները չեն փոխվել:

Стоимость услуг в Армении выросла на 3.2%
В январе 2015 г. по сравнению с декабрем 2014 г. стоимость услуг в Армении выросла на 0,5%, а по сравнению с январем 2014 г. – на 3.2%.
Зарегистрированный в январе этого года рост тарифов обусловлен повышением стоимости услуг в сферах организации отдыха (13.9%), медобслуживания (1%), общественного питания (1.3%), культуры (0.8%), образования (0,2%), а также правовой и банковской сфере (0.5%) и услуг бытового характера (0.8%).
Снижение в январе, по сравнению с декабрем, тарифов зафиксировано только в транспортной сфере – 0.4%. В жилищно-коммунальной сфере стоимость услуг осталась неизменной.