Հիմնադիր խորհրդարանի շենքում իրավապահները խուզարկություն են իրականացնելու
Հիմնադիր խորհրդարանը տեղեկացնում է, որ այսօր, առավոտյան ժամը 6:35-ի սահմաններում Հիմնադիր խորհրդարանի շենք (Ալեք Մանուկյան 5/5, Ռադիոտան հարևանությամբ) են ներկայացել իրավապահ մարմինների շուրջ երկու տասնյակ աշխատակիցներ՝ ներկայանալով որպես Ազգային անվտանգության, Հատուկ քննչական կոմիտեի և ոստիկանության աշխատակիցներ՝ Հատուկ քննչական կոմիտեի ավագ քննիչ Ռոման Սարդարյանի գլխավորությամբ:
Նրանք ներկայացրել են Հիմնադիր խորհրդարանի շենքում խուզարկություն իրականացնելու պահանջ:
Հիմնադիր խորհրդարան ժամանած փաստաբանին նրանք հրաժարվել են ներկայացնել խուզարկության հիմք հանդիսացող որևէ փաստաթուղթ և արգելել են նրան և ՀԽ ներկայացուցչին մուտք գործելու շենք:
Այս պահին «իրավապահները» գտնվում են Հիմնադիր խորհրդարանի շենքում:
Այս պահին «իրավապահների» մեկ այլ խումբ ներկայացել է Հիմնադիր խորհրդարանի պատգամավոր Կարո Եղնուկյանի բնակարան:

Правоохранители проведут обыск в здании Учредительного парламента
По сообщению Учредительного парламента, сегодня около 6.35 утра в здание Учредительного парламента (Алека Манукяна, 5/5) явились около двух десятков сотрудников правоохранительных органов, которые представились сотрудниками Службы национальной безопасности, Специального следственного комитета и полиции во главе со старшим следователем ССС Романом Сардаряном.
Они представили требование о проведении обыска в здании УП.
Прибывшему на место адвокату правоохранители отказались предъявить какой-либо документ, служащий основанием для проведения обыска, и запретили ему и представителю Учредительного парламента войти в здание.
В настоящий момент “правоохранители” находятся в здании УП. Еще одна группа “правоохранителей” явилась в квартиру депутата Учредительного парламента Каро Ехнукяна.