Ն.Փաշինյան. «Ժիրայր Սեֆիլյանի եւ նրա ընկերների ձերբակալությունը անհասկանալի է եւ դատապարտելի»
«Հիմնադիր խորհրդարանի» ներկայացուցիչների ձերբակալությանն է անդրադարձել իր ֆեյսբուքյան էջում ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը:
««Հիմնադիր խորհրդարանի» ներկայացուցիչները հրապարակային հայտարարել էին, որ Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակի ապրիլքսանչորսյան միջոցառումների ժամանակ որեւէ ակցիա չեն իրականացնելու եւ համաձայնվել էին այդ օրվա հանրահավաքն անցկացնել Երեւանի Կենտրոնից հեռու` Էրեբունի համայնքում:
Այս ֆոնին նրանց ապրիլի 24-ին զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու մտադրության մեջ մեղադրելը թվում է անհիմն եւ մերկապարանոց», -գրել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Opposition MP Nikol Pashinyan has described today’s arrests of several Founding Parliament members as baseless and downright wrong.
On his Facebook page Pashinyan writes that the Founding Parliament has repeatedly stated that it would not organize any protests in conflict with officially sanctioned April 24th events and that charges by law enforcement that the organization was planning such actions were without merit.
Earlier today, the police searched the homes of several Founding Parliament leaders and arrested four individuals on charges of planning public disturbances on that day.