«Չենք լռելու»-ն հորդորում է մասնակցել Թռչկանի փրկության վաղվա մեծ ցույցին (վիդեո)
«Չենք լռելու»-ն հորդորում է իր բոլոր համախոհներին (Երևանից, թե մարզերից) անպատճառ մասնակցել վաղը կայանալիք մեծ ցույցին` ընդդեմ Թռչկանի ջրվեժի կործանման:
Ցույցն իրականացնում է «Պահպանենք Թռչկանի ջրվեժը» քաղաքացիական նախաձեռնությունը, որը միավորում է մի քանի տասնյակ կազմակերպություններ և նախաձեռնություններ:
Ցույցը կայանալու է նոյեմբերի 1-ին` ժամը 15:00-ին, բնապահպանության նախարարության առջև (կառավարության 3-րդ մասնաշենք, Վերնիսաժի կողքին):
Մինչ մի խումբ երիտասարդներ Թռչկանի մոտ գիշերուզօր հերթապահում են, որպեսզի բնության այդ հրաշքը ոմանց «թեթև ձեռքով» հանկարծ չլռի, Երևանում ոչ պակաս կարևոր աշխատանք ունենք. մենք պե՛տք է ստիպենք կառավարությանն ու բնապահպանության նախարարությանը վերջապես լուծում տալ Թռչկանի հիմնախնդրին:

“Не будем молчать” призывает принять участие в манифестации в защиту Трчкана (видео)
Молодежная инициатива “Не будем молчать” призывает всех своих сторонников принять участие в предстоящей завтра большой манифестации против уничтожения водопада Трчкан.
Митинг организует гражданская инициатива “Сохраним водопад Трчкан”, которая объединяет несколько десятков организаций и инициатив.
Манифестация состоится 1 ноября в 15.00 возле здания Министерства экологии (3-й корпус правительства, рядом с Вернисажем).
В то время, как группа молодых людей день и ночь дежурит рядом с водопадом Трчкан, чтобы не допустить гибели этого чуда природы с “легкой руки” некоторых лиц, не менее важную работу можно осуществить в Ереване: мы должны заставить правительство и Министерство экологии окончательно решить проблему Трчкана.