Ժ. Սեֆիլյանին, Վ. Ավետիսյանին և Պ. Մանուկյանին տեղափոխել են «Վարդաշեն», Գ. Չուգասզյանին և Գ. Սաֆարյանին՝ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ
«Հիմնադիր խորհրդարանի» քարտուղարությունից հայտնում են, որ Ժիրայր Սեֆիլյանին, Վարուժան Ավետիսյանին և Պավել Մանուկյանին տեղափոխել են «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ, իսկ Գարեգին Չուգասզյանին և Գևորգ Սաֆարյանին՝ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ:
Հիշեցնենք, որ այսօր Կենտրոն-Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է Քննչական կոմիտեի միջնորդությունը և որոշում է կայացրել երկու ամսով կալանավորել «100-ամյակը առանց ռեժիմի» շարժման առաջնորդ Ժիրայր Սեֆիլյանին, «Հիմնադիր խորհրդարանի» նախագահ Գարեգին Չուգասզյանին, Վարուժան Ավետիսյանին, Պավել Մանուկյանին և Գևորգ Սաֆարյանին։ Հինգ անձանց երեկ մեղադրանք էր առաջադրվել զանգվածային անկարգություններ նախապատրաստելու համար։

Ж.Сефилян, В.Аветисян и П.Манукян доставлены в УИУ “Вардашен”, Г.Чугасзян и Г.Сафарян – в УИУ “Нубарашен”
По сообщению секретариата “Учредительного парламента” Жирайр Сефилян, Варужан Аветисян и Павел Манукян доставлены в уголовно-исполнительное учреждение “Вардашен”, а Гарегин Чугасзян и Геворк Сафарян – в УИУ “Нубарашен”.
Сегодня суд общей юрисдикции ереванских административных округов Кентрон и Норк-Мараш удовлетворил ходатайство Следственного комитета и принял решение взять под арест на 2-месячный срок лидера движения “100-летие без режима” Жирайра Сефиляна, председателя “Учредительного парламента” Гарегина Чугасзяна, а также Варужана Аветисяна, Павла Манукяна и Геворка Сафаряна. Всем пятерым предъявлено обвинение в подготовке массовых беспорядков.