Զենք-զինամթերք՝ խմբագրի և նրա ամուսնու սպանության կասկածանքով ձերբակալվածի տնից
Ինչպես տեղեկացրել ենք, ոստիկանության ծառայողներն օրերս բացահայտել են «Մենք մերոնցով» թերթի խմբագիր, 1960 թ. ծնված Ալվարդ Աբրահամյանի և նրա ամուսնու՝ 56-ամյա Յուրիկ Սրաբյանի սպանությունը: Սպանության կասկածանքով հոկտեմբերի 26-ին ձերբակալվել են Երևանի բնակիչներ, հայր և որդի Վաղարշակ և Հակոբ Աբաջյանները:
Հոկտեմբերի 29-ին ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ Վաղարշակ Աբաջյանին պատկանող Երևան քաղաքի Այգեստանի 10-րդ փողոցում գտնվող տան խուզարկությամբ նկուղի թաքստոցից հայտնաբերվել է առանց համարի, գործարանային արտադրության ատրճանակ՝ պահունակով, հրացանի խզակոթ, «ՏՕԶ» տիպի ակոսավոր հրացանի փող՝ մեխանիզմով, հրացանի 1 փող՝ ձևափոխված «Կարաբին» հրացանի փամփուշտներ կրակելու համար, 16 տրամաչափի որսորդական հրացանի փող, հրացանի 1 խզակոթ, «ՏՕԶ» հրացանի 5,6 մմ տրամաչափի՝ 53, «Մակարով» ատրճանակի 9 մմ տրամաչափի 5, «Կարաբին» հրացանի 7,62 մմ տրամաչափի՝ 41 և տարբեր տրամաչափի 14 փամփուշտ, 1 դաշույն՝ պատյանով, և 1 սվին-դանակ:

В доме задержанного по подозрению в убийстве редактора и ее мужа обнаружены оружие и боеприпасы
Как уже сообщалось, сотрудники полиции на днях раскрыли убийство редактора газеты "Менк меронцов" ("В кругу своих") Алвард Абраамян, 1960 г. рождения, и ее мужа, 56-летнего Юрика Срабяна. По подозрению в убийстве 26 октября были задержаны жители Еревана – отец и сын Вагаршак и Акоп Абаджяны.
Благодаря оперативным действиям в ходе обыска в принадлежащем Вагаршаку Абаджяну доме по адресу 10-я улица Айгестана, в приспособленном в подвале тайнике был обнаружены пистолет заводского производства (без номеров) с обоймой, приклад ружья, створ нарезного ружья "ТОЗ" с механизмом, видоизмененный ствол винтовки, ствол охотничьего ружья 16-го калибра, 53 патрона от винтовки "ТОЗ" калибром 5.6 мм, 5 патронов от пистолета Макарова калибром 9 мм, 41 патрон от карабина калибром 7.62 мм и 14 патронов различных калибров, один кинжал с ножнами и один штык-нож.
Обнаруженное оружие и боеприпасы изъяты и направлены в экспертно-криминалистическое управление полиции РА.