Հայ շախմատիստուհիները հաղթել են եգիպտացիներին՝ 3-1
Քիչ առաջ չինական Չենդու քաղաքում ավարտվեց կանանց շախմատի աշխարհի թիմային առաջնության Հայաստան-Եգիպտոս մրցավեճը, որում մեր թիմը 3-1 հաշվով հաղթանակ տարավ: Առաջին երեք տախտակների վրա Դանիելյանը, Մկրտչյանը եւ Կուրսովան առավելության հասան մրցակիցների հանդեպ, իսկ չորրորդ տախտակի վրա Գաբոյանը սեւերով պարտություն կրեց: Հիշեցնենք, որ առաջին տուրում մեր թիմը 1-3 հաշվով պարտվել էր Չինաստանին, իսկ երեկ 2-2 խաղացել ռուսների հետ:
Այս պահին ավարտվել է նաեւ ԱՄՆ-Ղազախստան մրցամարտը. գրանցվել է 2-2: Ամերիկացիների առաջին խաղատախտակի վրա հաղթանակ է տարել մեր հայրենակցուհի Տաթեւ Աբարահամյանը:
Շարունակվում են Ուկրաինա-Հնդկաստան, Վրաստան-Լեհաստան, Չինաստան-Ռուսաստան մրցավեճերը: 3 տուրից հետո Հայաստանի կանանց ընտրանին ունի 3 միավոր:

Армянские шахматистки выиграли у сборной Египта
В китайском городе Чэнду завершилась встреча шахматисток Армении и Египта, проходившая в рамках командного чемпионата мира по шахматам среди женщин. Наша сборная со счетом 3-1 выиграла у египтянок. Победы одержали Даниелян, Мкртчян и Курсова. Игравшая черными Габоян проиграла. Напомним, чтов первом туре наша команда уступила команде Китая – 1-3, а вчера сыграла вничью с российскими шахматистками – 2-2.
К этому моменту вничью со счетом 2-2 завершилась встреча США-Казахстан. В сборной США победу одежала наша соотечественница Татев Абрамян.
Продолжаются встречи Украина-Индия, Грузия-Польша, Китай-Россия. После трех туров женская сборная Армении набрала 3 очка.