Շախմատ. Հայաստան-Ղազախստան՝ 2-2
Քիչ առաջ Չինաստանում ավարտվեց կանանց շախմատի աշխարհի առաջնության Հայաստան-Ղազախստան մրցավեճը, որում գրանցվեց 2-2 հաշիվ: Առաջին տախտակի վրա Դանիելյանը սպիտակներով հաղթանակ տարավ Աբդումալիկի նկատմամբ, Սադուակասովա-Մկրտչյան, Դավլետբաեւա-Կուրսովա պարտիաներն ավարտվեցին ոչ-ոքի, իսկ Գալոյանը սպիտակներով պարտվեց Նախբաեւային:
Մյուս մրցավեճերում գրանցվեցին հետեւյալ արդյունքները. Վրաստան-Ուկրաինա՝ 2,5-1,5, Չինաստան-Լեհաստան՝ 3-1, Ռուսաստան-Եգիպտոս՝ 4-0: ԱՄՆ-Հնդկաստան մրցավեճում առայժմ 1-2 է. առաջին տախտակի վրա շարունակվում է Աբրահամյան-Կոներու պարտիան:
5 տուրից հետո մրցաշարային աղյուսակը 9 միավորով միանձնյա գլխավորում է Վրաստանը, Ռուսաստանն ունի 8, Չինաստանը՝ 7, Հայաստանը՝ 6 միավոր:
Թարմացված. (16:20) Հումփի Կոներուն սեւ խաղաքարերով հաղթեց ԱՄՆ ներկայացուցիչ Տաթեւ Աբրահամյանին, այսպիսով՝ ԱՄՆ-Հնդկաստան՝ 1-3:

Шахматы: Армения-Казахстан – 2-2
На проходящем в Китае командном чемпионате мира по шахматам среди женщин завершилась встреча сборных Армении и Казахстана – ничья 2-2. Игравшая белыми Даниелян выиграла у Абдумалик, партии Садуакасова-Мкртчян и Давлетбаева-Курсова завершились вничью, а Галоян проиграла белыми Нахбаевой.
В других встречах зафиксированы следующие результаты: Грузия-Украина – 2,5-1,5, Китай-Польша - 3-1, Россия-Египет – 4-0. Во встрече США-Индия счет пока 1-2. Партия Абрамян-Конеру еще продолжается.
Турнирную таблицу с 9 баллами возглавляет Грузия. Далее следуют Россия – 8 баллов, Китай – 7 баллов, Армения – 6 баллов.
Дополнение: (16:20)
Игравшая черными Хампи Конеру выиграла у представительницы США Татев Абрамян. Таким образом, встреча американских и индийских шахматисток завершилась со счетом 1-3.