ԲՀԿ-ի պատգամավորները ստորագրահավաք են սկսել՝ ի պաշտպանություն Գոհար Ենոքյանի
Այսօր մեկնարկել է կառավարության նախաձեռնությամբ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը: Պատգամավորների գրանցվելուց հետո «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարեց, թե չեն կարող ձև անել, թե երեկ ոչինչ տեղի չի ունեցել:
Պատգամավորը նշեց, որ երեկ ձերբակալվել է Գերագույն խորհրդի, ԱԺ նախկին պատգամավոր 73-ամյա Գոհար Ենոքյանը: Պատգամավորն ասաց, որ ձերբակալվածների պահման վայրում երեկ հանդիպել է Գոհար Ենոքյանին և պնդում է, որ նախկին պատգամավորի առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է:
«Ես դիմում եմ խորհրդարանի իմ գործընկերներին միանալ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներին, ովքեր խափանման միջոցը փոխելու ստորագրահավաք են նախաձեռնել, քանզի րոպե առաջ 73-ամյա առողջական շատ վատ վիճակում գտնվող Գոհար Ենոքյանի խափանման միջոցը պիտի փոխվի: Ես վստահ եմ, որ Գոհար Ենոքյանը ազատության մեջ լինելով հանրային որևէ վտանգ չի ներկայացնելու»,-ավելացրեց Նաիրա Զոհրաբյանը:

Депутаты фракции “ПА” начали сбор подписей в защиту Гоар Енокян
Сегодня начало работу созванное по инициативе правительства внеочередное заседание Национального Собрания. После регистрации депутатов руководитель фракции “Процветающая Армения” Наир Зограбян заявила, что они не могут делать вид, будто вчера ничего не произошло.
Зограбян сообщила, что вчера была задержана бывший депутат Верховного Совета и Национального Собрания РА 73-летняя Гоар Енокян.Наира Зограбян встречалась с Енокян, которая находится в изоляторе для временного содержания, и утверждает, что состояние здоровья бывшего депутата крайне тяжелое.
“Я призываю своих коллег по парламенту присоединиться к инициированному депутатами фракции “Процветающая Армения” сбору подписей с требованием как можно скорее изменить меру пресечения 73-летней женщине, находящейся в крайне тяжелом состоянии. Я верю, что Гоар Енокян, находясь на свободе, не будет представлять общественную опасность”,- добавила Н.Зограбян.