Հայ աշակերտներին Բաքու կուղեկցի ԿԳ նախարարը
«Քիմիա» առարկայի միջազգային օլիմպիադան այս տարի տեղի կունենա Բաքվում: Կրթության և գիտույան նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ ազգային օլիմպիական թիմը կմասնակցի հուլիսի 20-29-ը կայանլիք Քիմիայի 47-րդ միջազգային օլիմպիադային:
«Հայաստանի Հանրապետության աշակերտները վերջին շրջանում մեծ հաջողությամբ մասնակցում են միջազգային առարկայական օլիմպիադաներին և արձանագրում շոշափելի արդյունքներ: Այս տարի ևս նախատեսվում է հայ աշակերտների մասնակցությունը բոլոր օլիմպիադաներին, այդ թվում նաև Բաքվում կազմակերպվող «Քիմիա» առարկայի միջազգային օլիմպիադային: Մասնակցության հրավեր ստացվել է Քիմիայի 47-րդ միջազգային օլիմպիադայի կազմկոմիտեի նախագահ Նարգիզ Փաշաևայից: Հաշվի առնելով օլիմպիադաներին մասնակցելու կարևորությունը հայ աշակերտների համար՝ որոշում է կայացվել, որ ՀՀ ազգային օլիմպիական թիմը կմասնակցի հուլիսի 20-29-ը Բաքվում կայանլիք Քիմիայի 47-րդ միջազգային օլիմպիադային:»,- այս մասին տեղեկացնում է կրթության և գիտության նախարարությունը:
Հայկական օլիմպիական հավաքականին Բաքու կուղեկցի ՀՀ կրթության և գիտոթյան նախարար Արմեն Աշոտյանը: ՀՀ մասնակցության հարցը վերջնականապես կորոշվի Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից հայկական պատվիրակությանն անվտանգության համապատասխան երաշխիքների տրամադրումից հետո:

Армянских школьников в Баку будет сопровождать министр ОН
В этом году 47-я международная олимпиада по химии пройдет с 20 по 20 июля в Баку. Национальная олимпийская команда Армении примет участие в олимипиаде.
“В последнее время школьники Армении с большим успехом участвуют в международных предметных олимпиадах и добиваются ощутимых успехов. В этом году также ожидается участие армянских школьников во всех олимпиадах, в том числе в организованной в Баку международной олимпиаде по химии. Получено приглашение от председателя оргкомитета 47-ой международной олимпиады по химии Наргиз Пашаевой. Учитывая важность участия армянских учеников в олимпиадах, было принято решение о том, что национальная олимпийская команда Армении примет участие в 47-ой международной олимпиаде по химии, которая пройдет 20-29 июля в Баку”,- сообщает Министерство образования и науки РА.
Олимпийскую сборную Армении в Баку будет сопровождать министр образования и науки РА Армен Ашотян. Вопрос участия Армении будет окончательно решен после того, как Азербайджан предоставит армянской делегации соответствующие гарантии безопасности.