Նոր թանգարան` ԵՊԲՀ ռազմաբժշկական ֆակուլտետում
Մայիսի 7-ին Երևանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռազմաբժշկական ֆակուլտետում բացվել է նոր թանգարան: Բացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել է նաև պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Այս մասին տեղեկացնում է պաշտպանության նախարարությունը:
«Ողջունելով միջոցառման մասնակիցներին` ԵՊԲՀ ռեկտոր Միքայել Նարիմանյանը վստահություն է հայտնել, որ Արցախյան ազատամարտի պատմությանն ու հաղթանակի բերկրանքն արտացոլող նոր թանգարանը ևս մեկ հարթակ կհանդիսանա երիտասարդ սերնդի համար հիշելու և վերարժևորելու Արցախյան ազատամարտի մասնակիցների, այդ թվում՝ ռազմական բժիշկների սխրանքը»,- հայտնում է ՊՆ-ն:
Նախարար Սեյրան Օհանյանն էլ իր ելույթում, շնորհավորելով ներկաներին մայսիյան եռատոնի կապակցությամբ և ևս մեկ անգամ արժևորելով բուժծառայողների դերը թե Արցախյան պատերազմի տարիներին, թե խաղաղ պայմաններում, նկատել է, որ ռազմական բժիշկները մեծ դեր են խաղացել հայկական բանակի կայացման և ամրապնդման գործում ու այսօր էլ ակնհայտ է զինված ուժերի համար բժշկական կադրեր պատրաստող ԵՊԲՀ ռազմաբժշկական ֆակուլտետի դերն ու նշանակությունը:
Ռազմաբժշկական նոր թանգարանի բացման, Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 70-ամյակի, Շուշիի ազատագրման, ինչպես նաև ռազմաբժշկական ֆակուլտետի կազմավորման տարեդարձերի կապակցությամբ նախարարը երկարատև համագործակցության համար գերատեսչական մեդալներով, ինչպես նաև արժեքավոր նվերներով է պարգևատրել  ԵՊԲՀ մի շարք աշխատակիցների և կուրսանտների: Մանրամասն` այստեղ:

На факультете военной медицины ЕГМУ открылся новый музей
7 мая на факультете военной медицины Ереванского государственного медицинског университета им.М.Гераци открылся новый музей. На торжественной церемонии открытия музея присутствовал министр обороны РА Сейран Оганян.
Выступая перед собравшимися, ректор ЕГМУ Микаел Нариманян выразил убежденность в том, что новый музей, посвященный истории и победе в Арцахской войне, станет для молодого поколения еще одной площадкой, заставляющей помнить и по-новому оценивать подвиг участников Арцахской войны, в том числе военных врачей.
Министр обороны Сейран Оганян, поздравив присутствующих с майскими праздниками и еще раз отметив важную роль медицинских работников как в годы Арцахской войны, так и в мирных условиях, подчеркнул, что военные врачи сыграли большую роль в деле становления и укрепления армянской армии. Вместе с тем министр отметил, что роль факультета военной медицины ЕГМУ, готовящего медицинские кадры для вооруженных сил, актуальна и сегодня.
В связи с открытием нового музея военной медицины, а также по случаю 70-летия Победы в Великой Отечественной войне, Дня освобождения Шуши и создания факультета военной медицины  министр наградил медалями и ценными подарками ряд сотрудников и курсантов ЕГМУ. Об этом сообщает Министерство обороны РА.