Ալիկ Սարգսյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Գասպարյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր կառավարությանն առընթեր ոստիկանության ղեկավար կազմին է ներկայացրել ոստիկանության նորանշանակ պետ Վլադիմիր Գասպարյանին:
Հանրապետության ղեկավարը նշել է, որ Ալիկ Սարգսյանը կատարել է իր առջև դրված խնդիրները, որի համար շնորհակալություն է հայտնել նրան և ներկաներին տեղեկացրել, որ Ալիկ Սարգսյանը նշանակվել է նախագահի խորհրդական:
Նոր ոստիկանապետի նշանակման կապակցությամբ Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ իր համոզմամբ, այսօր ՀՀ ոստիկանությունը կարիք ունի Վլադիմիր Գասպարյանի տիպի ղեկավարի: Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ ոստիկանությունում բարեփոխումները շարունակվելու են, և «մեր ժողովուրդն իրեն ավելի պաշտպանված է զգալու»:
Ալիկ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել իր պաշտոնավարման ամբողջ ժամանակահատվածում ոստիկանության համակարգի և իր նկատմամբ ցուցաբերված վստահության և աջակցության համար և շնորհավորել նորանշանակ ոստիկանապետին, ցանկացել բեղմնավոր աշխատանք:
Վլադիմիր Գասպարյանը վստահեցրել է, որ համակարգում մեկնարկած բարեփոխումները կարճ ժամանակահատվածում կհասցվեն իրենց տրամաբանական ավարտին, առաջ քաշված խնդիրները պատշաճ կերպով կլուծվեն, որի արդյունքը կլինի հասարակության մեջ օրենքի գերակայության ամրապնդումը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակը:

Алик Саргсян поздравил Владимира Гаспаряна
Президент Армении Серж Саргсян сегодня представил руководящему составу полиции при правительстве РА новоназначенного начальника структуры Владимира Гаспаряна.
Президент отметил, что Алик Саркисян выполнил поставленные перед ним задачи, за что Серж Саргсян выразил ему благодарность. Глава государства также сообщил присутствующим, что Алик Саркисян назначен советником президента.
В связи с назначением нового начальника полиции Серж Саргсян подчеркнул, что сегодня полиция Армении нуждается в уководителе такого типа, как Владимир Гаспарян. Президент выразил уверенность, что реформы в системе полиции будут продолжаться, и "наш народ почувствует себя в большей безопасности".
Алик Саркисян выразил благодарность за доверие, оказанное ему и ко всей структуре в период его пребывания в должности. Он поздравил нового начальника полиции и пожелал ему плодотворной работы.
Владимир Гаспарян заверил, что реформы, начавшиеся в системе, будут завершены в короткий срок, а выдвинутые проблемы получат надлежащее решение, в результте чего в обществе утвердится верховенство закона. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.