Հրանտ Բագրատյանը` Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի էլեկտրաէներգիայի սակագների մասին
ՀՀ նախկին վարչապետ. ԱԺ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի էլեկտրաէներգիայի սակագներին: Ստորեւ` Հ. Բագրատյանի գրառումը.
«ՀՀ-ում էլեկտրաէներգիայի գործող տարիֆը բնակչության համար 41.85 դրամ է։ ՀԷՑ-ը հայտ է ներկայացրել նոր տարիֆի՝ 58 դրամ։ ՀՀ էլեկտրաէներգիայի արտադրության կառուցվածքն է՝ 40% ատոմակայան, 29% ՀԷԿ-եր, 29%-ը՝ Ջէկ-եր։ Ուկրաինայում գործող տարիֆը բնակչության համար ամսական մինչև 100 կվտ սպառման համար 7.4 դրամ է (0.366 հրիվնա), 100-ից 600՝ 12.8 դրամ (0.63 հրիվնա) և 600 կվտ-ից ավել պարագայում՝ 28.7 դրամ (1.407 հրիվնա)։ Ուկրաինայում էլեկտրաէներգիայի արտադրության կառուցվածքն է՝ 43% ատոմակայաններ, 9% ՀԷԿ-եր, մնացածը (48%) Ջէկ-եր։ ՌԴ-ում գործող տարիֆը բնակչության համար (Կրասնոդարի երկրամաս, Դաշնության մյուս սուբյեկտներում մոտավորապես նույն գինն է) 1.9 ռուբլի է կամ 19.2 դրամ (ցերեկը 2.15, իսկ գիշերը 1.21 ռուբլի)։ ՌԴ-ում էլեկտրաէներգիայի արտադրության կառուցվածքն է՝ 16% ատոմակայաններ, 17% ՀԷԿ-եր, մնացածը» (67%) Ջէկ-եր։

Грант Багратян о тарифах на электроэнергию в Армении, России и Украине
Бывший премьер-министр РА, депутат Национального Собрания Грант Багратян на своей странице в Фейсбуке коснулся тарифов на электроэнергию в Армении, России и Украине. Вот что он пишет:
“В Армении тариф на электроэнергию для населения составляет 41.85 драма. “Электрические сети Армении” подали заявку на установление нового тарифа в размере 58 драмов. Структура выработки электроэнергии в РА: 40% - АЭС, 29% - ГЭС, 29% - ТЭС.
В Украине тариф для населения составляет 7.4 драма (0.366 гривен) в случае потребления до 100 кВт в месяц и 12.8 драма (0.63 гривен) в случае потребления от 100 до 600 и свыше 600 кВт. В Украине следующая структура выработки электроэнергии: 43% - АЭС, 9% - ГЭС, остальные 48% - ТЭС.
В РФ тариф для населения (в Краснодарском крае и остальных субъектах Федерации примерно одинаковая цена) составляет 1.9 рубля, или 19.2 драма (дневной тариф 2.15, ночной - 1.21 рубля).