ՀԷՑ-ի ու էլեկտրաէներգիա արտադրողների սակագները
Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը, ինչպես նաև Հայաստանում էլեկտրաէներգիա արտադրողները, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով են ներկայացրել սակագների թանկացման շուրջ 15 հայտ:
Այդ հայտերով Հայաստանի Էլեկտրական ցանցերը մտադիր են սպառողներին մատակարարվող հոսանքը թանկացնել շուրջ 17 դրամով, իսկ արտադրողներն առաջարկել են ՀԷՑ-ին մատակարարվող մեկ կիլովատ/ժամի գինը թանկացնել շուրջ 6 դրամով:
Այդ պատճառով «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» փորձագետ Կարեն Վարդանյանը կազմել է մանրամասն աղյուսակ, որում թվարկված են էլեկտրաէներգիա բաշխողների, արտադրողների և տեղափոխողների ներկա սակագները, հայտով առաջարկվող սակագները, սեփականատերերը, ինչպես նաև մի շարք այլ տեղեկություններ:

Тарифы “ЭСА” и производителей электроэнергии
Компания “Электросети Армении” и действующие в стране производители электроэнергии обратились в Комиссию по регулированию общественных услуг с 15-ю заявками на повышение тарифов.
Согласно этим заявкам, “ЭСА” намерены повысить стоимость поставляемой потребителям электроэнергии почти на 17 драмов. В свою очередь производители предлагают повысить стоимость одного кВт/ час электроэнергии, поставляемой “ЭСА”, примерно на 6 драмов.
В связи с этим эксперт “Объединения информированных граждан” Карен Варданян составил подробную таблицу, в которой представлены действующие в настоящее время тарифы распределителей, производителей и компаний-транспортировщиков электроэнергии, предлагаемые в заявках тарифы и ряд других сведений.