Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ անդամ պետությունների դեսպաններին
Հունիսի 15-ին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն աշխատանքային ճաշ ունեցավ Հայաստանում հավատարմագրված ԵԱՀԿ անդամ պետությունների դեսպանների և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Սորոկինի հետ:
Ինչպես հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն, հանդիպմանը քննարկվել են ԵԱՀԿ գործող նախագահ Իվիցա Դաչիչի՝ տարածաշրջան այցի արդյունքները, ԵԱՀԿ օրակարգային հարցերը:
Ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին անդրադառնալիս Էդվարդ Նալբանդյանը կարևորել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ Իվիցա Դաչիչի հանդիպումը Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ՝ ընդգծելով, որ ուղիղ շփումները հնարավորություն են ընձեռում առավել օբյեկտիվ և անաչառ պատկերացում կազմել իրավիճակի մասին։

Эдвард Налбандян встретился с послами государств-участниц ОБСЕ
15-го июня министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян провел встречу в формате рабочего обеда с аккредитованными в Армении послами государств-участниц Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) и руководителем ереванского офиса ОБСЕ Андреем Сорокиным.
В ходе встречи были обсуждены итоги регионального визита действующего председателя ОБСЕ Ивицы Дачича, вопросы повестки ОБСЕ.
Коснувшись процесса урегулирования карабахской проблемы, Эдвард Налбандян отметил важность встречи действующего председателя ОБСЕ Ивицы Дачича с Президентом Нагорного Карабаха Бако Саакяном, подчеркнув, что прямые контакты дают возможность иметь более объективное и беспристрастное представление о ситуации.