Ամփոփվել են «Նոր անուններ հիմնադրամի լսումների արդյունքները
Երեւանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Տարոն Մարգարյանի աջակցությամբ Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի վարչությունը Ռուսաստանի Դաշնության «Նոր անուններ» միջտարածաշրջանային բարեգործական հասարակական հիմնադրամի հետ համատեղ կազմակերպած հատուկ լսումներին նոյեմբերի 1-3-ը մասնակցել են քաղաքապետարանի ենթակայության երաժշտական եւ արվեստի 25 դպրոցների 10-ից 18 տարեկան 25 պատանի երաժիշտներ:
Մոսկվայի տանը կայացած եզրափակիչ համերգի և լսումների արդյունքում լավագույնը ճանաչված վեց մասնակիցներ պարգեւատրվել են դիպլոմներով եւ միանվագ կրթաթոշակով, ինչը հնարավորություն կտա պատանի երաժիշտներին մեկնել ՌԴ եւ վարպետության դասեր ստանալ լավագույն մասնագետներից:
«Բոլոր մասնակիցներն էլ տաղանդավոր են ու, ըստ այդմ, բավականին դժվար էր ընտրություն կատարելը: Ցավոք, բոլորին չէ, որ հնարավորություն ունենք պարգեւատրելու, բայց և շատ կցանկանայի, որ նրանք բոլորն էլ մնային ուշադրության կենտրոնում: Համոզված եմ` այս երաժիշտներին սպասվում է մեծ ապագա»,-նշել է ՌԴ «Նոր անուններ» միջտարածաշրջանային բարեգործական հասարակական հիմնադրամի փոխնախագահ Էդուարդ Բարզովը:
Կարեւորելով ԱՊՀ երկրների միջեւ մշակութային հաղորդակցության անհրաժեշտությունը` Էդուարդ Բարզովը նշել է, որ հիմնադրամը շահագրգիռ է նմանատիպ միջոցառումների անցկացմամբ եւ, հնարավորության դեպքում, դրանք կկազմակերպվեն ավելի հաճախակի:

Подведены итоги слушаний фонда “Новые имена”
При содействии вице-мэра, и.о.мэра Еревана Тарона Маркаряна управление по культуре аппарата мэрии столицы совместно с межрегиональным общественным благотворительным фондом “Новые имена” Российской Федерации 1-3 ноября организовало слушания, в которых приняли участие 26 юных музыкантов в возрасте от 10-ти до 18-ти лет, обучающиеся в музыкальных школах и школах искусств находящихся в подчинении столичной мэрии.
Шесть участников, которые по результатам заключительного концерта и слушаний, состоявшихся в Доме Москвы, были признаны лучшими, получили дипломы и единовременные стипендии, которые дадут возможность юным музыкантам поехать в РФ на мастер-классы лучших специалистов.
«Все участники талантливы, поэтому делать выбор было очень трудно. К сожалению, у нас нет возможности наградить всех, но нам очень хочется, чтобы все они были в центре внимания. Я убежден, что этих музыкантов ждет большое будущее”,- сказал заместитель председателя межрегионального общественного благотворительного фонда “Новые имена” РФ Эдуард Барзов.
Подчеркнув важность культурного общения между странами СНГ, Барзов отметил, что фонд заинтересован в проведении подобных мероприятий.